Prichádza vážna hráčka pod kôš

Prichádza vážna hráčka pod kôš

Ján SvrčekŠport10.7.2023

Do MBK Ružomberok sa vrátila 25 - ročná, 188 cm vysoká Ukrajinka Oľga Jackovecová. Bývalá reprezentantka svojej krajiny, ktorá v centre dolného Liptova bola pri dvoch tituloch (2017/2018, 2018/2019) a republikovom striebre (2016/2017), sa dohodla na novom dvojročnom kontrakte.

Už pred rokom sa klub vydal, čo sa týka kádra, slovenskou cestou, prípadne možným doplnením s hráčkami z Čiech. Toto je výnimka, ale opodstatnená a zároveň i mimoriadne ľudská. Jackovecovú oslovil výkonný riaditeľ klubu Radoslav Popelka, takisto ju kontaktoval tréner Juraj Suja. Ešte predtým takéto doplnenie družstva posvätil tiež náš generálny podporovateľ Milan Fiľo. Oľga Jackovecová v minulosti u nás odviedla vynikajúcu prácu. Takže teraz bol rad na nás, aby sme jej pomohli v súčasnej zložitej situácii, ktorou prechádza Ukrajina,“ objasnil pozadie angažmánu konateľ MBK Ružomberok a miestny primátor Ľubomír Kubáň.

Z príchodu Oľgy sa veľmi teším. Po každej stránke. Očakávam, že sa vráti tam, kde prestala, kde svoju hráčsku kariéru prerušila pred materskými povinnosťami. Vo všetkom by družstvu mala pomôcť. Zároveň takto zaplníme ďalšiu podkošovú pozíciu. V tomto priestore sme v minulej sezóne mali najväčšie problémy,“ uviedol hlavný kouč Ruže Juraj Suja.

Jackovecová, po skončení ružomberskej misie, jednu sezónu pôsobila vo švajčiarskom BC Winterthur. Potom otehotnela a dnes má vyše ročnú dcérku Paliny a do Ružomberka prišla nielen so svojou ratolesťou, ale tiež s partnerom Iľjom a bratom Michalom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia