Priebežná bilancia spoza 64 políčok

Priebežná bilancia spoza 64 políčok

RedakciaŠport5.2.2020

Keď si pomôžeme atletickou terminológiou, dá sa povedať, že ružomberskí šachisti sa v súťažiach družstiev blížia k cieľovej šachovnici.

S doterajším priebehom sezóny sme nadmieru spokojní. Vo všetkých súťažiach patríme v vážnym tímom a v dvoch siahame aj po medailách,“ uviedol predseda Šachového klubu Ružomberok Marek Zelnický.

„A“ družstvo pod hlavičkou ŠK Montana ťahá, po postupe, druhú sezónu v druholigovej spoločnosti. Partii kapitána FIDE majstra Martina Krajňáka po siedmich kolách v skupine C patrí v 12 – člennom pelotóne piata priečka. „Konkurencia je veľmi silná, no aj naša súpiska je vystužená viacerými výbornými hráčmi. Tí však majú i iné povinnosti, preto nie sa vždy sa v kompletnom zložení stretnú na ligovom kole,“ pokračoval Zelnický

V štvrtej lige, tri kolá pred záverečným „gongom“ ŠK PrintArt Ružomberok tróni na čele tabuľky. „V role nováčika si vedieme veľmi dobre. Ani dve prehry s našimi najväčšími konkuretmi Liptovským Hrádkom a Bzinami, ktoré sa zatiaľ zrodili, nemuseli byť. Boli po najtesnejšom výsledku, doslova smoliarske,“ prešiel šéf ŠK Ružomberok o dve poschodia nižšie.

V piatej lige ružomberské farby hája dve diametrálne odlišné garnitúry, mladučká zmena, s priemerom pätnásť rokov, združená v ŠK BONI, ktorá sa dve kolá pred koncom nachádza na druhej pozícii a štvrtý ŠK Fischer&Partners, ten dal dokopy starých pánov. „ŠK BONI to sú decká, ktoré sa šachu venujú ešte len druhý rok, viac – menej začiatočníci. V ŠK Fischer&Partners sa zase zišli chlapi s vekovým priemerom 65 rokov. Tí si hovoria vyslúžilci, lenže za šachovnicami to neplatí. Dokážu zdolať aj mladších súperov,“ pokračoval Zelnický.

Po skončení súťaží družstiev ŠK Ružomberok chystá projekt nový Closed Ružomberok. „Bude to 23. ročník doterajšieho Open Ružomberok, ale v inej podobe. Pripravujeme dva uzatvorené turnaje, teda len pre pozvaných hráčov a držiteľov divokých kariet. Tí najlepší postúpia na finálový turnaj,“ dodal Marek Zelnický.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia