Prierez fortunaligovou jeseňou

Prierez fortunaligovou jeseňou

RedakciaŠport13.12.2019

Futbalistom MFK Ružomberok po jesennej časti, počas ktorej mužstvá odohrali po osemnásť zápasov, patrí štvrtá priečky s 25 bodmi (6 víťazstiev – 7 remíz - 5 prehier). V tabuľke zostavenej zo stretnutí na ihriskách súperov sú zverenci trénera Jána Haspru dokonca druhí, o tri body za Slovanom s bilanciou 5 – 2 – 2. Naopak, čo sa týka domácej úspešnosti, MFK sa nachádza na úplne inom póle, je desiaty len s ôsmimi „bodíkmi“ (1 – 5 – 3) a s pasívnym skóre 9:11.

Na jar ešte mužstvá čakajú štyri kolá základnej časti, po ktorých deliaca čiara vyselektuje hornú a dolnú šestku. Program ružomberských futbalistov: 15. februára 2020: Sereď – MFK, 22. februára: MFK – Dunajská Streda, 29. februára: MFK – Michalovce, 7. marca: Slovan Bratislava – MFK.

UDIALO SA POČAS RUŽOMBERSKEJ JESENE

Ešte predtým ako sa rozkrútil fortunaligový kolotoč, mužstvo „nakuklo“ do kontinentálneho pohára. V 1. predkole Európskej ligy MFK doma podľahol Levski Sofia 0:2 rovnakým výsledkom v prospech známeho bulharského klubu sa skončila aj odveta vonku.

Na domácu súťažnú scénu sa vstúpilo 21. júla víťazstvom nad Nitrou (1:0), keď v nadstavenom čase o výsledku rozhodol Takáč. Vtedy určite nikoho ani nenapadlo, že zároveň pôjde aj posledný trojbodový zásah na vlastnom ihrisku.

V 3. kole hráči pripravili svojim fanúšikom prvý nepríjemný šok, na vlastnej tráve podľahli novicovi Pohroniu Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa, keď strelecký pokus Hatoku si nešťastne do vlastnej siete stečoval Qose.

V 7. kole MFK vybuchol v Zlatých Moravciach (2:4, v 55. min. prehrával už 0:4) a vyzeralo to s ním veľmi biedne. V tabuľke s piatimi bodmi padol na 9. miesto. Predposledná Nitra a posledná Senica mali len o bod menej.

Po následnej asociačnej prestávke doma proti Seredi sa zrodila síce len remíza (1:1) a pokles až na desiaty „flek“, no neskôr sa ukázalo, že tu odštartovala rozprávková 9 – zápasová séria bez prehry.

Deviate kolo, ktoré bolo na programe 21. septembra, zostane asi dlho zapísané v mysliach fanúšikov Ruže. Zrodilo sa prekvapenie ako hrom, MFK pred 8359 divákmi vyhral vtedy na štadióne tretej Dunajskej Stredy 1:0. Ďalšie zápasy potvrdili, že skalpom na Žitnom ostrove sa kolektív úplne vyhrabalo z dovtedajšej plytčiny a začal písať veľmi krásnu kapitolu, ktorej dôležitými postavami sa stali aj vlastní „benjamínkovia“ v tíme, ako Zsigmund, T. Bobček či Kojnok.

V 11. kole boli ružomberskí diváci svedkami parádneho futbalového divadla. Už sa zdalo, že Hasprovci položia na lopatky majstrovský Slovan, lenže Šporar v 84. min. aj s dávkou šťastia vyrovnal. Autorom domáceho gólu v 39. min. bol T. Bobček.

Na Dunajskú Stredu chalani nabalili ďalšie trojbodové trefy - v Michalovciach, v Žiline a v Žiari nad Hronom, čím víťaznú šnúru na ihriskách súperov natiahli na famóznych päť duelov.

Medzi tým prišiel cenný postup do štvrťfinále Slovnaft Cupu v Senici. Stretnutie sa skončilo bez gólov a na penalty vyhral MFK 4:3

„Lauf“ na ihriskách súperov stopla (21. novembra) Trnava vo svojom krátkodobom azyle v Myjave, keď vyhrala 2:0.

Ani posledné kolo jesennej časti neprinieslo vytúžené druhé domáce víťazstvo, mužstvo sa so Senicou rozišlo s bezgólovou deľbou bodov.

SLOVO TRÉNERA

Ján Haspra: „Jesennú časť sezóny by som rozdelil do troch fáz. Úvodná mužstvu absolútne výsledkovo nevyšla. Možno herne to nevyzeralo najhoršie, ale nedokázali sme sa strelecky presadiť a tým pádom ani bodovať. Na úplné dno sme si siahli v 7. kole, keď sa prehralo v Zlatých Moravciach. Potom však prišla nádherná pasáž. Počas nej vládla maximálna spokojnosť a ja osobne som prežíval najkrajšie obdobie v mojej futbalovej kariére. Záver jesene, čiže posledné tri kolá, mužstvu síce bodovo nevyšli, no udržali sme na cennom štvrtom mieste, preto s celým úsekom doterajšej sezóny môžem vysloviť maximálnu spokojnosť.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia