Príjemné vône ženskej futbalovej Ruže

Príjemné vône ženskej futbalovej Ruže

RedakciaŠport21.3.2023

Futbalistky MFK Ružomberok zavŕšili spanilú jarnú jazdu v základnej časti I. ligy žien. Zverenky trénera Jaroslav Súkeníka v poslednom kole na „umelke“ pod Čebraťom zdolali GFC regionálna akadémia Topoľčany 3:0. Za povšimnutie stojí stopercentná bilancia ružomberských „kočiek“ v novom roku – štyri zápasy a štyri víťazstvá, pričom dievčatá dokázali rabovať aj v Bratislave na pôde vicemajstrovského Slovana a druhého tímu po základnej časti.

„Hoci sme boli v úlohe favorita, naše víťazstvo sa nerodilo ľahko. Súperky sa zamerali na obranu a z nej chceli vyrážať svojimi rýchlymi hráčkami na krídlach do protiútokov. Na tento spôsob boja sme však boli celkom dobre pripravení. Do 15. min. sa dalo viesť aj 3:0, keď začiatok bol úplne v našej réžii, lenže aj čisté šance zostali nevyužité. Potom tempo trochu opadlo a hostky vycítili, že môžu niečo podniknúť i smerom dopredu. Cez prestávku sme urobili nejaké zmeny, ktoré priniesli oživenie. Dôležitý bol prvý gól z penalty, po faule v šestnástke na Janu Maslovú. Potom, po peknej akcii prišiel aj druhý a stretnutie sme uzavreli ešte tretím presným zásahom,“ hodnotil duel J. Súkeník.

Teraz sa 10 – členný pelotón rozdelil na dve polovice, na skupinu o titul a udržanie sa. Do hornej „päťky“ sa dostali: prvá Myjava (51 bodov), druhý Slovan Bratislava (46), tretia Trnava (37), štvrtý Ružomberok 3(4) a piata Banská Bystrica (30).

„Misia je splnené,“ vyhlásil J. Súkeník. „Našim cieľom pred štartom sezóny bolo neskončiť horšie ako vlani, keď dievčatá obsadili piatu priečku. Čiže môžeme byť už len lepší.“

Prvé dva celky majú slušný náskok, avšak na tretiu Trnavu Ružomberčanky strácajú len tri „bodíky“. „Áno, Trnava je na dostrel, Môže sa stať, že pri konečnom účtovaní na rad prídu aj vzájomné zápasy. V základnej časti sa v Trnave smoliarsky prehralo, keď rozhodujúci gól do našej siete padol v 93. min. Doma sa nám podarilo Spartak zdolať 3:1. Medailové umiestnenie by bolo takou čerešničkou za celou sezónou,“ vravel ďalej J. Súkeník, ktorý má veľmi príjemný pocit zo svojej „babskej“ partii: „To, čo sa zatiaľ dosiahlo nie je o mne, ale o dievčatách. Vytvorili super partiu, pričom sami zistili, že to čo robia, má zmysel.“

Do nadstavby družstvo z dolného Liptova vstúpi v sobotu (25. marca) na svojej umelej tráve, keď privíta Slovan Bratislava. Stretnutie má výkop o 14:30 hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia