Príliš diétne extraligové štatistiky

Príliš diétne extraligové štatistiky

Ján SvrčekŠport19.11.2023

V stolnotenisovej extralige ružomberské tímy nemali najvydarenejší víkend. Muži ŠKST Ružomberok u lídra, vo Vyhňanoch prehrali 0:6, keď získali len dva sety a v Hlohovci remizovali 5:5. Družstvo žien za svojimi stolmi podľahlo Malackám 3:6 a s Devínskou Novou Vsou remizovalo 5:5.

„Dalo sa čakať, že vo Vyhniach prehráme, ale s takýmto debaklom sa nerátalo. Nikto z nás domácich hráčov vôbec nepotrápil. Ani druhé stretnutie nebolo podľa našich predstáv. Dopadlo tak, ako sme nechceli. Škoda, že Jakub Holubčík za stavu 5:4 v náš prospech, prehral poslednú dvojhru Nicolasom Kubalom 2:3. Myslím si, že mal na to, aby Hlohovčana zdolal, hoci ten včera vychytil veľký deň. Akúkoľvek loptičku Kubala vystrelil, tak tá mu padla. Kým dvakrát predtým sme štvorhru zvládli, teraz sme prehrali 1:3,. No nemuselo ani k nej dôjsť,“ hodnotil uplynulé dvojkolo ružomberský stolný tenista Andrej Kaššay.

Pre ružomberské ženy boli Malacky veľkú sústo, no dalo sa dosiahnuť viac. Úspechom nie je ani „egál“ s Devínskou Novou Vsou. Hostky prišli len s dvomi hráčkami, a tak Liptáčky tri dvojhry vyhrali bez boja. „Pri maródke Lei Dziewiczovej nemáme tri vyrovnané hráčky, takže je to veľmi náročné. Aj tak sme mohli proti Malackám, hoci sa opierajú o vyzretejšie dievčatá, uhrať lepší výsledok. Zvlášť ma mrzí remíza s Devínskou Novou Vsou. Škoda, úvodnej štvorhry, ktorá sa prehrala 2:3,“ uviedol prezident ŠKST Ružomberok Marek Dorník.

V druhej najvyššej súťaži mužov „béčko“ ŠKST dosiahlo prvé víťazstvo, v Starej Ľubovni 8:6.

Extraliga – muži: STK Vyhne – ŠKST Ružomberok 6:0, ŠK Para TT Hlohovec - Ružomberok 5:5, Chang 3, Holubčík, Kaššay.

Extraliga – ženy: ŠKST Ružomberok – MSK Malacky 3:6, Pisarčíková 1, Majerčíková 1 (wo), Pusarčíková – Majerčíková, Ružomberok – STK Devínska Nová Ves 5:5, Majerčíková 2 (1 x wo), Pisarčíková 2 (1 x wo), Klištincová 1 (wo).

I. liga - muži (skupina východ): STK Stará Ľubovňa/Jakubovany - ŠKST Ružomberok B 6:8, Pindura 2, Blcha, Mikušiak a Pilarčík po 1, Blcha – Mikušiak, Pilarčík – Pindura, 1. PPC Fortuna Kežmarok – Ružomberok B 10:4, Mikušiak 2 (1 x wo), Pindura a Pilarčík po 1.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia