Pripoja švošovskí futbalisti ďalší postup?

Pripoja švošovskí futbalisti ďalší postup?

RedakciaŠport21.5.2019

V V. lige, v skupine B Stredoslovenského futbalového zväzu štyri kolá pred záverečným „gongom“ OŠK Švošov len „bodík“ zaostáva za aktuálnym lídrom 14 – členného pelotónu ŠK Tvrdošín.

Nováčik súťaže sa v poslednom čase dostal do parádneho „laufu“ a šnúru štyroch víťazstiev za sebou podmuroval i drvivým skóre – 22:5.

Nehnevajte sa, ale ďalší postup, to momentálne nie je naša téma,“ zareagoval na naše podpichnutie predseda švošovského futbalu Dušan Roštek. „Ešte sa hrá o dvanásť bodov. Na čele tabuľky je okresné mesto Tvrdošín a my sme iba malá dedinka. Veľa napovie už najbližšie kolo, v nedeľu ideme do Oravskej Poruby, je to veľmi ťažký súper. Navyše v sobotu sa žení Tomáš Drdák a sám som zvedavý, ako sa chalani po spoluhráčovej svadbe dokážu zregenerovať a nakopnúť,“ pokračoval Roštek.

Švošovský novic mal razantný štart do vyššej súťaže, potom síce prišli i slabšie chvíľky, ale napriek tomu prvú polovicu sezóny zatvoril na výbornej štvrtej priečke, iba s dvojbodovým mankom na prvé Sučany a druhé Chlebnice. „Chalanov nakopol Slovenský pohár, keď Trenčínu dokázali streliť tri góly (3:6). Na takejto odvážnej vlne pokračovali aj v V. lige. Stále se snažili o útočný futbal, atraktívny aj pre divákov. Máme veľmi dobre vyskladaný tím, vyvážený na všetkých postoch. Jakub Roštek, ktorý suverénne vedie poradie kanonierov, už nastrieľal 24 gólov. Štvrtý v tejto tabuľke je Martin Dauda s trinástimi zásahmi. Za pilier zadných radov možno označiť kapitána mužstva Mareka Žiaru, ktorý tiež umne prepája obranu so stredom poľa. V zálohe najväčšia zodpovednosť leží na Tadeášovi Lackovi. Opomenúť nemožno ani dlhoročných ťahúňov bratov Lukáša a Tomáša Drdákovcov. No nielen ich, je to vyvážený kolektív, ktorý ťahá za jeden koniec povrazu, no má aj svoju futbalovú kvalitu, “ vysvetľoval ďalej miestny šéf „koženej“.

Pohľad Švošovcov na aktuálnu tabuľku je veľmi príjemný, no mohol byť azda ešte ružovejší. „Škoda dvoch domácich remíz na jar, sami sme sa pripravili o väčší bodový zisk. Na vlastnom ihrisku sa nemá zaváhať,“ dodal D. Roštek, ktorý myslel na duely proti Chlebniciam (1:1) a Vavrečke (1:1).

Teoreticky, ak by z vedúceho dua (tretie Sučany strácajú na vedúcu priečku tri body) v najbližších troch kolách nikto nezakopol, o prvenstve a postupe by sa rozhodovalo v poslednom dejstve súťaže, keď Tvrdošín doma privíta Švošov. Ale nepredbiehajme.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia