Pripomenuli si pamiatku M. Huleja

Pripomenuli si pamiatku M. Huleja

Ján SvrčekŠport13.6.2023

Na celkove siedmom diele a oficiálne šiestom ročníku, keď štartovací v roku 2017 bol nazvaný ako nultý, stolnotenisového Memoriálu MUDr. Miloslava Huleja, sa zišla rekordná účasť – 15 dvojčlenných družstiev. Takisto svojou športovou kvalitou sobotňajšia kapitola pietnej spomienky na dlhoročného predsedu a trénera ŠKST SCP a potom ŠKST Baničné v tamojšej herni preskočila tie predchádzajúce.

Po štvrtý raz v rade turnaj ovládla dvojica Peter Stano (TJ Východná) a Filip Kollárik (Vitalit Liptovský Hrádok), ktorá vo finále zdolala Mariána Procházku s Milanom Jurkovičom (obaja Vitalit) 2:1. „Pred nami bola výzva, skúsiť prvenstvo znovu obhájiť. Tiež sme si pingpongom spestrili sobotu. V neposlednom rade išlo aj o utuženie priateľských vzťahov. Nuž a takisto sa patrilo domácemu klubu zagratulovať k postupu mužov do tretej ligy,“ objasnil vlastné pohnútky ďalšej memoriálovej misie F. Kollárik a prešiel k samotným zápasovým „bitkám“: „Turnaj bol fyzicky veľmi náročný. Tri duely, vrátane finále, sme do víťazného konca dotiahli až vo štvorhrách, keďže po ´singloch´ bol nerozhodný stav 1:1. Nebolo to však podujatie len o stolnom tenise, ale i so spoločenským rámcom a s chutným gulášom.“

Celú súťaž mal pod palcom hlavný rozhodca z hostiteľského klubu Peter Maga. „Samozrejme, opäť so si aj zahral, no bolo to trochu ťažšie spojiť obe role, avšak podarilo sa to skĺbiť. Už je zo mňa aj strážca pravidiel, nedávno som rozhodol na slovenskej bodovačke veteránov,“ vravel P. Maga. „Celkove mám len príjemné pocity. Účasť bola krásna, aj s hráčmi z druhej ligy. Všetko plynule prebiehalo, spokojnosť vládla i s občerstvením, tiež sme sa mohli popýšiť s našim zmodernizovaným stánkom, so šiestimi novými stolmi,“ doložil dôležitý muž z organizátorského súkolia.

Medzi samými mužmi sme zaregistrovala aj jednu ženu Frederiku Pisarčíkovú (Iľanovo), ktorá v uplynulej sezóne nastupovala aj za ružomberské ženy v extralige. Pisarčíková s domácim Štefanom Kormanom skončili na 4. mieste.

Poradie družstiev: 1. Stano (TJ Východná), Kollárik (Vitalit Liptovský Hrádok), 2. Procházka, Jurkovič (obaja Vitalit), 3. J. Švento (TJ Sučany), Poljak (ŠKST Ružomberok).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia