Príprava futbalistov: Amstetten - Ružomberok 0:0

Príprava futbalistov: Amstetten - Ružomberok 0:0

RedakciaŠport18.6.2022

Futbalisti MFK Ružomberok dnes večer, v rámci sústredenia v rakúskom Ansfeldene, odohrali prvé, z dvoch prípravných stretnutí. Bol to duel s tamojším druholigistom SKU Amstetten, ktorý sa skočil bezgólovou remízou, pričom šance boli na oboch stranách.

Nevyšiel nám vstup do zápasu. V úvodných desiatich minútach chlapci mali veľa nevynútených chýb, nepresných prihrávok a strát. Tým sa domáci dostali do dvoch šancí. Po tejto fáze naše mužstvo prevzalo iniciatívu, len škoda, že ju nepretavilo do gólu. Skórovať mohli Domonkos i Gerec. Do druhej ´polky´ sme išli s tým, že súper fyzicky asi odpadne. Žiaľ, naši striedajúci hráči nepriniesli na trávnik oživenie, skôr nadviazali na hluchšie fázy z prvej „polky“. Tým pádom Amstetten v niektorých úsekoch mal navrch. Napriek tomu sa víťazstvo dalo strhnúť na našu stranu, v koncovke však chýbala efektivita. V dobrých príležitostiach boli Dopater, Regáli a Tučný. Po zápase, už aj v rámci prípravy na Konferenčnú ligu, prišli na rad jedenástky. Penaltový rozstrel skončil 5:2 pre nás,“ poskytol nám hodnotiaci pohľad na druhú letnú próbu svojho mužstva tréner MFK Peter Struhár.

Slovenský vicemajster včera o pol štvrtej poobede dorazili do miesta svojho tréningového kempu. „Ešte večer mužstvo absolvovalo prvý tréning a druhý dnes dopoludnia. Takže možno aj únava ovplyvnila výkony chlapcov v samotnom zápase. Navyše bolo strašne horúco,“ dodal Struhár.

SKU Ertl Glas Amstetten - MFK Ružomberok 0:0

MFK: Krajčírik (46. Frühwald) – Fabiš (51. Morong), J. Maslo (46. Mrva), Malý (62. Krištof), Madleňák (62. Selecký) – Luterán (68. Tučný), Morong (46. Regáli) – Mojžiš (68. Domonkos), Tučný (46. Macejko), Domonkos (46. Dopater) – Gerec (46. Kelemen).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia