Príprava futbalovej Ruže začne 5. januára 2023

Príprava futbalovej Ruže začne 5. januára 2023

RedakciaŠport22.12.2022

Futbalisti MFK Ružomberok zimnú prípravu na jarný program Fortuna ligy odštartujú 5. januára 2023 o 14. hod.

Momentálne piaty tím našej najvyššej súťaže bude zaberať predovšetkým v domácich podmienkach. Čaká ho však krátky kemp od 17. do 21. januára v maďarskom Gyirmóte, v rámci, ktorého si Liptáci zmerajú sily FC ZTE Zalaegerszeg a Haladás Szombathely. Spolu Ruža absolvuje päť zápasových prób, dva razy sa stretne i s poľskými súpermi - Zaglebie Sosnowiec a Puszcza Niepolomice.

„Sme radi, že sa podarilo zabezpečiť aj konfrontácie na medzinárodnej úrovni. Verím, že tieto stretnutia nás dobre preveria. Očakávam, že v Maďarsku, kde aj potrénujeme, budú dobré podmienky a vyhovujúce terény. Chalani už dostali individuálne plány a počas zimy chceme hlavný dôraz klásť na hernú stránku,“ uviedol tréner ružomberského mužstva Peter Struhár.

"Zima" bude pomerne krátka, už 11. februára 2023 sa rozbehne jarný program Fortuna ligy. Na úvod s poslednými štyrmi kolami základnej časti. Potom sa 12 - členný pelotón rozdelí na dve skupiny - o titul a o záchranu. Ružomberok do nového roka vstúpi domácim stretnutím s Michalovcami

Program prípravných stretnutí: 14. januára 2023 o 13:00 hod.: MFK Ružomberok – MŠK Považská Bystrica, 17. januára: FC ZTE Zalaegerszeg (Poľ.) - Ružomberok, 21. januára o 13:00 hod.: Haladás Szombathelyi Haladás (Maď.) – Ružomberok, 28. januára: Zaglebie Sosnowiec (Maď.) – MFK Ružomberok, 4. februára: o 14:00 hod.: Ružomberok - Puszcza Niepolomice (Poľ.)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia