Príprava mladých zjazdárov LK Ružomberok začala

Príprava mladých zjazdárov LK Ružomberok začala

RedakciaŠport28.12.2018

Aj dnes (28. decembra) už o siedmej ráno sa zjazdárska mlaď Lyžiarskeho klubu (LK) Ružomberok kabinkovou lanovkou z Hrabova presúvala na Malinô Brdo, aby v známom stredisku cepovala formu na novú sezónu.

Tretí deň trénujeme na domácom kopci, predtým sme chodili do Jasnej. Oteplenie nám síce nehrá do karát, ale nádejame sa, že snehová pokrývka na Málinom Brde vydrží. Naše tréningy musíme stihnúť dokým svah neobsadí verejnosť,“ rozhovoril sa šéftréner LK Ružomberok, Ján Grib.

Až do novembra sa členovia ružomberského klubu pripravovali na suchu, keď dôraz bol kladený na rozvoj všestranných pohybových schopností. „Začiatkom mája sme ešte absolvovali posledné sústredenie na snehu, v lete to už boli skôr kondičné výjazdy, do Chorvátska, talianskych Álp a do Piešťan na vodné lyže. Aj domáca príprava však bola pestrá, naozaj rozmanitá. V novembri sme boli na Stubaiskom ľadovci, na ktorý potom nadviazali slalomové tréningy v Jasnej,“ pokračoval Grib.

Súťažná skupina LK obsahuje do 35 mien. „Slovenský pohár bude jazdiť sedem pretekárov v kategórii žiakov, ďalších trinásť pravidelne u predžiakov a druhá zhruba trinástka absolvuje asi polovicu pretekov,“ vysvetlil šéftréner. Najväčším ružomberským esom by mal byť starší žiak Adrián Petruf, ktorý vlani ovládol národnú pohárovú súťaž, na majstrovstvách republiky skončil strieborný v obrovskom slalome a pripísal si tiež niekoľko sľubných medzinárodných štartov. Nemalé nádeje klub vkladá aj do talentovaného Adama Mrvu, v predchádzajúcej sezóne štvrtého v Slovenskom pohári medzi mladšími predžiakmi, no teraz to chalan bude mať ťažšie, keďže sa posunul medzi mladších žiakov.

Mladších a starších žiakov ouvertúra novej sezóny čaká 6. a 7. januára v Zuberci, predžiaci svoj pohár otvoria 12. a 13. januára v Jasnej.

Aj na organizátorskom poli aktívny LK Ružomberok opäť, druhýkrát po sebe, vyfasoval majstrovstvá Slovenska v žiackych kategóriách, ktoré sú naplánované na 23. a 24. februára 2019. „Je to pocta, dôkaz, že to robíme dobre. Myslím si, že vlani sme ´republiku´ zvládli bezchybne. Aj kopec bol výborne pripravený,“ podotkol Grib.

Druhým pohárovým podujatím na Malinom Brde bude už tradičný Ružomberský medvedík pre predžiacke kategórie. Ten svoj už 24. diel napíše 9. marca.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia