Príprava zavŕšená víťazstvom nad Košicami

Príprava zavŕšená víťazstvom nad Košicami

RedakciaŠport6.2.2021

Vo svojom poslednom prípravnom zápase futbalisti MFK Ružomberok vyhrali nad druholigovým tímom FC Košice 1:0, gólom Boďu.

Bola to generálka pred jarnou časťou, no vzhľadom na počasie a terén trošku rozpačitá. ´Nebíčko´ nám sčasti skrížilo plány, zápas však splnil svoj účel,“ konštatoval kouč domáceho mužstva Ján Haspra.

V prvom polčase sa takmer stále hralo na košickej „polke“, no boli to práve hostia, ktorí ako prví vážnejšie pohrozili. V 28. min. Mojžiš fauloval Pačindu, ten bol aj sám exekútorom priameho kopu, po ktorom Jung z nebezpečnej parkety hlavičkoval nad. O štyri minúty neskôr Mrva v poslednej chvíli stihol zblokovať už skoro gólovú ranu Karaša. Z ružomberskej strany najkrajší okamih do prestávky priniesla 41. min., Brenkus učebnicovou „kolmičkou“ oslovil Múdreho, ktorý zbadal Regáliho, ale brankár Kira všetko vyriešil.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, keď pokračovala aktivita fortunaligistu. V 51. min. Madleňákova hlavička smerovala do šibenice, avšak striedajúci košický gólman Šeremeta vytiahol reflexívny zákrok. V 59. min. sa Brenkus oprel do lopty, pričom tesne minul cieľ. V 69. min. Kubík potiahol rýchlu akciu po ľavej strane, aby poslal prudký center do „ohňa“ a ten skvele zužitkoval nabiehajúci Boďa – 1:0. V závere ešte Šeremate vychytal R. Kružliaka a Kubíka.

Celkove stretnutie na rozmočenej „umelke“ malo slušné tempo, čo bola predovšetkým zásluha domácich. Tí, aj po výraznejšom prestriedaní, do konca tlačili na plynový pedál. Prvý raz v tomto roku nastúpil kapitán mužstva Ján Maslo. „Už len jeho prítomnosť na ihrisku strašne veľa znamená. Je to mimoriadne skúsený hráč, ktorý dokáže upokojiť ostatných. Aj teraz to bolo znať. Ešte nám chýbal dlhodobejší maród Dalibor Takáč a kvôli drobným zraneniam Matej Čurma a Štefan Gerec,“ podotkol Haspra.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Čo sa týka defenzívy, gól sme nedostali a vpredu sme jeden dali. Nejaké šance mal aj súper. Stretnutie mi dosť ukázalo, v niektorých veciach sa posúvame, no tiež vieme, čo ešte treba zlepšiť. Viac už bolo presnosti na našich kopačkách, no nie toľko, ako by malo byť. Dnes sa mi veľmi páčil mladý Tomáš Kubík, z chlapca by raz mohol vyrásť dobrý futbalista.“

MFK Ružomberok – FC Košice 1:0 (0:0)

Gól: 69. Boďa. Rozhodovali: Dančo – Považan, Matej.

MFK: Krajčírik – Mrva, J. Maslo (68. Luka), Mojžiš – Kojnok 58. Ďungel), Múdry (79. Luterán), Zsigmund (79. Filinský), Brenkus (54. Kubík), Madleňák (79. Macejko) – Kostadinov (54. Kubík), Regáli (79. R. Kružliak).

FC: Kira – Kis, Jonec, Keresteš, Kim, Karaš, Jakúbek, Ristovski, Novák, Jung, Pačinda. Striedali: Šeremeta, Elexa, Krčmerič, Borok, Košuta, Lomaze, Sabol, Gladiš, Liener.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia