Prípravný duel báb a družné posedenie

Prípravný duel "báb" a družné posedenie

Ján SvrčekŠport9.6.2023

Futbalistky MFK Ružomberok, ktoré už pred dvomi týždňami spečatili svoje krásne 3. miesto v našej najvyššej súťaži a v zajtrajšom poslednom kole majú voľno, dnes odohrali v Turanoch prípravné stretnutie proti slovenskej dievčenskej reprezentácii do 19 rokov. V tomto zápase prehrali 0:2, po polčase 0:0, avšak výsledok nebol vôbec podstatný.

Pre nás to bolo celkom vítané ukončenie sezóny. Gril už bol naštartovaný počas zápasu. Stretnutie sme spojili s posedením na záver úspešnej sezóny. Hoci v dnešnom dueli nešlo o body, snažil som sa, aby prišlo, čo najviac dievčat, aj tie, čo v sezóne odohrali za ženy len pár minút. Na ihrisku dostali príležitosť tiež viaceré juniorky. Ak by sme si spoločné ´stretko´ naplánovali dakedy o týždeň, už by sme sa asi ťažko dali dokopy. Teraz si to môžeme spoločne užiť,“ povedal pre náš portál tréner ružomberských „kočiek“ Jaroslav Súkeník.

Prišli sme oficiálne zavŕšiť jeden a mimoriadne vydarený futbalový rok,“ dala sa počuť skúsená kapitánka bronzového družstva Jana Maslová. „Väčší priestor dostali aj naše mladé, perspektívne hráčky.“ Dvadsaťsedemročná stredopoliarka na adresu kabíny podotkla: „Hlavné je mať v šatni čistý vzduch, potom prichádzajú aj výsledky. To je náš prípad. Keď kabína nie je v poriadku, ťažko môžete niečo budovať.“ Ešte dodajme, že o tej ružomberskej išiel len najlepší chýr.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia