Pripravujú umelú trávu pod Čebraťom

Pripravujú umelú trávu pod Čebraťom

RedakciaŠport4.1.2019

Dnes (4. januára) sa po zimnom spánku začal zobúdzať futbalový stánok pod Čebraťom.

Tamojší pracovníci za pomoci traktora stihli vyčistiť približne tri štvrtiny umelej trávnatej plochy od snehovej prikrývky. „Pustili sme sa asi do pätnásťcentimetrovej vrstvy. Keďže ide o plochu 8000 metrov štvorcových, nechceli sme si všetko nechať na poslednú chvíľu. Čo nás ešte v tomto smere čaká prezradí až počasie. Už v pondelok 7. januára začína s prípravou A mužstvo a 10. januára sa pridá juniorka so staršími dorastencami,“ vysvetlil technický riaditeľ MFK Ružomberok, Jaroslav Považan.

Tamojšia umelá tráva je počas celého roka maximálne využívaná a v zime takmer dvojnásobne. Trénujú tu všetky klubové tímy, podľa možností dostávajú priestor i okolité dedinské mužstvá a, samozrejme, slúži pre prípravné stretnutia, ktorých býva neúrekom.

Hlavná hracia plocha je zatiaľ pod snehom. „Pravdepodobne v druhej polovici januára zapneme kúrenie, ale všetko bude závisieť od počasia i od množstva napadnutého snehu. Ten sa vždy musí najprv zo živého trávnika odpratať. Už 16. februára hráme doma prvý zápas Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam a týždeň predtým je naplánovaná generálka s Třincom. Od toho sa bude všetko odkrývať,“ uzavrel Považan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia