Prírodný trávnik pod Čebraťom je zakrytý

Prírodný trávnik pod Čebraťom je zakrytý

RedakciaŠport8.2.2023

V piatok (10. februára) sa po 75 - tich dňoch opäť rozbehne kolotoč futbalovej Fortuna ligy úvodným duelom Banská Bystrica – Trenčín. Štyri zápasy sú na programe v sobotu, medzi nimi aj duel MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce a posledný v nedeľu.

Pri našej dnešnej návšteve ružomberského štadióna, sme videli, že hlavná hracia plocha je pod plachtou. „Ide o špeciálnu prikrývku trávnika, ktorú sme položili v pondelok. Plachta umožňuje, aby sa ihrisko kvalitnejšie vyhrialo. Takto dokáže asi o štyri-päť stupňov udržať vyššiu teplotu. Lenže, môže nastať aj veľký problém, ak plachta zmrzne s trávnikom. To by sme ju museli z neho trhať, a tým juj znehodnotili,“ vysvetľoval technický riaditeľ MFK Ružomberok Jaroslav Považan.

Či je ohrozený sobotňajší duel pre vyčíňanie „pani Zima“, nechcel J. Považan priamo odpovedať, ale objasnil súčasnú situáciu: „Predpoveď počasia do soboty je nepriaznivá, s veľmi nízkymi, mínusovými teplotami počas dvadsať štyri hodín. Hoci kúrenie ide na maximálny výkon, trávnik nám na povrchu zamŕza. Klub sa maximálne snaží o to, aby hracia plocha bola v sobotu spôsobilá. Lenže v týchto extrémnych podmienkach, nie sme schopní garantovať jej kvalitu. Smelo však môžem povedať, že robíme všetko, čo je v našich silách,“ pripojil technický direktor.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia