Program podkošovej Ruže

Program podkošovej Ruže

Ján SvrčekŠport26.8.2023

Basketbalistky MBK Ružomberok, ktoré sa od 7. augusta pripravujú no novú súťažnú sezónu, v závere budúceho týždňa už absolvujú aj úvodné zápasové previerky. Na tradičnom Jersey Cupe v Brne sa družstvo trénera Juraja Suju dva razy stretne s domácim tímom KP Tany, a to v piatok (1. septembra) o 17. hod., a v sobotu (2. septembra) o 11:30 hod. Podľa pôvodného rozpisu mali Ružomberčanky jeden duel odohrať aj so SBŠ Ostrava. Lenže družstvo zo severu Moravy im vyžrebovali v kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže Európskeho pohára FIBA, a tak došlo k zmene.

Ďalší víkend sa Ruža predstaví vo svojej Koniarni, v rámci domáceho medzinárodného turnaja, 8. septembra nastúpi proti KP Tany Brno a 11. septembra si zmeria sily s maďarským tímom BKG Prima Natura Szigetszentmiklós. Na 10. septembra je naplánovaný zápas KP Brno – Szigetszentmiklós. Poslednou próbou pre kolektív z Liptova bude 16. septembra duel v maďarskom Miškovci proti DVTK.

Prvý zápas o postup do skupinovej fázy FIBA Cupu ružomberské basketbalistky odohrajú 21. septembra v Ostrave a odveta v Koniarni sa uskutoční 28. septembra.

Čo sa týka zápasového kalendára, MBK do domácej Niké extraligy stretnutím proti ŠK BK UMB Banská Bystrica nevstúpi 30. septembra, ako bolo vyžrebované, ale na druhý deň 1. októbra. Posun tu nastal kvôli stretnutiu futbalovej Niké ligy Ružomberok – Michalovce.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia