Projekt Futbal v meste v nedeľu zavíta do Ružomberka

Projekt Futbal v meste v nedeľu zavíta do Ružomberka

RedakciaŠport4.10.2018

Ružomberok bude v nedeľu (7. októbra) treťou zastávkou (po Trnave a Trenčíne) formátu Únie ligových klubov (ÚLK), ktorý je organizovaný v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom, s názvom Futbal v meste.

Tento projekt, ktorý vracia náš šport na ulicu, je postavený na dvoch základných pilieroch. Chceme osloviť mladých záujemcov do desať rokov, ale tiež ´decká´, ktoré už aktívne futbal hrávajú. Na tomto podujatí zároveň môžu vidieť aj svoje idoly. Druhou kategóriou sú ´dospeláci´, rôzne partie, ktoré sa pravidelne, alebo nepravidelne stretávajú. V oboch prípadoch pôjde o streetfutbalový turnaj, ktorý sa hrá systémom traja na troch 2 krát 3 min. Víťazi postúpia do finále, ktoré sa uskutoční v júni budúceho roka v Poprade,“ informoval nás riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

V Ružomberku organizátori svoj „štadión“ vytiahnu na parkovisku pred nákupným centrom na Bystrickej ceste. Od 10:00 hod. odštartuje svoje súboje futbalový poter a od 14:00 hod. prídu na rad „dospelácke“ tímy. Chýbať nebudú ani ružomberskí futbalisti, ktorí do „popisu práce“ dostali nielen autogramiádu, ale tiež vybehnú na „plac“. Trojica Ján Maslo, Filip Twardzik a Jani Urdinov najprv odohrajá exhibičný zápas s víťazmi detského turnaja a potom vyzve tím jedného z ambasádorov celého projektu a viacnásobného slovenského reprezentanta Mareka Saparu.

Súčasťou nedeľného programu sú aj viaceré sprievodné akcie vrátane individuálnych súťaží v presnosti streľbe, o najtvrdšiu ranu či ukáž svoj trik.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia