Proti vicemajstrovi hral aj účastník svetového šampionátu do 17 rokov

Proti vicemajstrovi hral aj účastník svetového šampionátu do 17 rokov

RedakciaŠport25.8.2022

Keď som robil predsedu Mestského hokejového klubu v Ružomberku, pricestovali naši žiačikovia na turnaj do Bratislavy a šokujúco zdolali svojich rovesníkov zo Slovana. A bolo z toho haló. Takže všetko je možné,“ prehodil pred včerajším stretnutím 2. kola Slovnaft Cupu OŠK Renop Liptovská Teplá – MFK Ružomberok (0:2) miestny starosta Milan Kašák. Skôr na odľahčenie, lebo dobre vedel, že medzi účastníkom šiestej ligy a vicemajstrom je priepastný výkonnostný rozdiel. S prekvapením nikto nerátal, pre domácich bolo prioritou tento veľký deň si užiť a odchádzať z ihriska so cťou. To aj dokázali. A tak smútiť nemusel nikto.

V tíme nováčika šiestej ligy nastúpili viacerí hráči, ktorí s futbalom začínali pod Čebraťom, začínajúc mužom medzi žrďami Tomášom Lakom, ktorý vytiahol pár excelentných zákrokov. „Áno, schuti som si zachytal. Presne, ako som predpokladal. Chalani dobre vzdorovali veľkému favoritovi,“ vravel 25 – ročný gólman Teplanov. Ďalší odchovanec Ruže Matej Lovás, bol aj účastníkom majstrovstiev sveta U 17 v roku 2013 v Spojených arabských emirátoch. „Samozrejme veľmi som sa tešil na tento zápas, veď naskytla sa možnosť nastúpiť proti svojmu bývalému klubu, ktorý ma vychoval a v podstate mi dal všetko do futbalového života. Ružomberok nám neuštedril desiatku, ako mnohí avizovali. Druhý polčas sme dokonca ani raz neinkasovali. Túto nevšednú udalosť už máme za sebou a teraz sa treba plne sústrediť na ligovú súťaž a Prezidentský pohár,“ rozprával 26 – ročný Lovás, ktorý trochu oprášil aj svoju etapu v MFK: „Asi najkrajšie spomienky mám na zisk bronzových medailí so ´sedemnástkou´. Žiaľ, v ďalšom roku som hral za starších dorastencov, ktorí vypadli z prvej ligy. Do A mužstva Ružomberka som sa nedostal, asi som na to nemal, no život išiel ďalej. V Teplej hrám futbal pre radosť a v zamestnaní rozvážam jedlo.“

Hlavný kouč fortunaligistu Peter Struhár, tak ako sa dalo čakať, výrazne pozmenil zostavu oproti predchádzajúcemu ligovému stretnutiu v Zlatých Moravciach (2:2). Z nej v základe „použil“ len Fabiša a Luterána. O druhý gól v domácej sieti sa postaral Adam Tučný, ktorý pri Žitave prišiel na ihrisko v 56. min., pričom v prvých piatich kolách bol vždy súčasťou otváracej jedenástky. „Takéto pohárové zápasy nikdy nie sú ľahké. Nastupujete s tým, že musíte vyhrať, kým súper nemá, čo stratiť a môže iba prekvapiť. Navyše pre neho je to úžasný sviatok. Myslím si, že svoju úlohu mužstvo zvládlo výborne, hoci na začiatku sme sa trochu trápili v koncovke. Po vedúcom góle, prišla taká úľava. Nastúpilo sme v inom zložení a s herným systémom 3 – 4 – 3, ktorý vcelku fungoval. Prišlo veľa ľudí, čo sa aj dalo čakať. Aj o tom sú úvodné kolá Slovenského pohára,“ konštatoval 20 – ročný stredopoliar Ruže.

Liptovská Teplá síce vypadla zo Slovnaft Cupu, ale opäť ju čaká „anglický“ týždeň, keďže budúcu stredu (31. augusta) v Prezidentskom pohári privíta v súboji o postup medzi najlepšiu osmičku, Zborov nad Bystricou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia