Prvá nová tvár basketbalovej Ruže A. Kalužná

Prvá nová tvár basketbalovej Ruže A. Kalužná

Ján SvrčekŠport3.7.2023

V lanskej sezóne tretí tím Niké extraligy pod ženskými košmi MBK Ružomberok podpísal trojročný kontrakt s Anou Kaľužnou. Rodáčka z ukrajinského Dnepropetrovska, ktorá už sedem rokov žije na Slovensku, v predchádzajúcom súťažnom ročníku najprv nastupovala za Sláviu Banská Bystrica a potom za druhý klub v meste pod Urpínom Sláviu ŠK UMB. Predtým bola hráčkou Young Angels Košice.

Sme radi, že napokon sme sa s Anou dohodli. K prvým kontaktom došlo ešte zhruba pred rokom. Je to hráčka, ktorá nám vie pomôcť na pozícii ´tri´ a ´štyri´. Ide o silovú basketbalistku, s citom pre zakončenie i pre doskok. Verím, že práve na týchto ´flekoch´ nás posunie ďalej,“ uviedol na adresu novej akvizície výkonný riaditeľ liptovského klubu Radoslav Popelka.

Nemalé očakávania s novou posilou spája aj kouč Ruže Juraj Suja: „V poslednom čase dievča pobehalo tri kluby. Z jedného bystrického sa vrátila aj späť do predchádzajúceho. My jej ponúkame nejakú stabilitu. Myslím si, že Ana má svoj basketbalový potenciál. Očakávam, že bude dobre pracovať na tréningoch, že sa bude výkonnostne posúvať a tým pomôže celému družstvu.“

Z lanského kádra v MBK skončili: Natália Uramová, Martina Dovčíková a Soňa Svetlíková a ďalej pokračujú: Kamila Jarošová, Danica Ďuratná, Lucia Hadačová, Štefánia Michaličková, Alexandra Buknová, Dominika Urbanová, Mária Štefančová, Nina Oravcová, Viktória Havranová a Andrea Andělová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia