Prvá prehra Ruže v príprave - v Karvinej (0:1)

Prvá prehra Ruže v príprave - v Karvinej (0:1)

Ján SvrčekŠport8.7.2023

Futbalisti MFK Ružomberok dnes vo štvrtom prípravnom zápase podľahli v Albrechticiach nováčikovi najvyššej českej súťaže Karvinej 0:1. Jediný gól padol v 9. min., keď jeho autorom bol hlavou Lucky Ezeh. Potom sa už skóre nezmenilo.

Začiatok zápasu môjmu mužstvu nevyšiel. Veľmi rýchlo sme inkasovali gól. V úvodných dvadsiatich minútach bolo aj viac ľahkých strát, no následne sme hru kontrolovali. Mali sme aj štyri-päť šancí, avšak v poslednej tretine ihriska chalani boli málo dôrazní. A to rozhodlo o výsledku,“ konštatoval bezprostredne po stretnutí ružomberský tréner Peter Tomko a dodal: „Čo sa týka nasadenia a prístupu, v dnešnom dueli to bolo fajn. Celkove vyskytli sa i nejaké chybičky. Chalani však mali dostatok šancí na to, aby v Karvinej vyhrali. Zároveň vieme, na čom treba zvlášť popracovať.“

V domácom tíme nastúpil aj exružomberčan Matej Čurma, ktorý, po angažmáne v Trnave, kde mu skončil kontrakt, zavítala na sever Moravy.

Najbližšie, v piatok (14. júla) Ružomberok o 17. hod., nastúpi proti poľskej Cracovii Krakov, v jej tréningovom centre v Raczne.

MFK Karviná – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Gól: 9. Ezeh.

Ružomberok: Krajčírik – Selecký (80. Macejko), Malý, Mrva (70. Maslo), Kotula (60. Fabiš) – Múdry (60. Luterán) – Úradník (70. Marek), Domonkos, Chrien (70. Švehla), Tučný – Boďa (46. Gerec).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia