Prvá repríza podujatia s biatlonovým nádychom v Liptovskej Štiavnici

Prvá repríza podujatia s biatlonovým nádychom v Liptovskej Štiavnici

RedakciaŠport6.10.2020

Druhýkrát sa v areáli Lúčny hríb konal Štiavnický kros dvojíc o pohár starostu obce a preteky športovej všestrannosti detí a mládeže.

Podujatie sme pripravovali na poslednú septembrovú nedeľu, no kvôli nepriaznivej predpovedi meteorológov sme ho posunuli o týždeň neskôr, čo sa ukázalo ako dobrý krok. Prvú októbrovú sobotu nás počasie podržalo, keď bol krásny slnečný deň. Pretekalo sa v šiestich detských kategóriách a siedmich nad 15 rokov. Vypísaná bola tiež súťaž v nordic walking, čiže v chôdzi so špeciálnymi palicami,“ rozhovoril sa o akcii, ktorú pripravil Športový klub bežeckého lyžovania a biatlonu Ružomberok v spolupráci s obcou Liptovská Štiavnica, jej riaditeľ Ľuboslav Palguga.

„Dospeláci“ absolvovali 4,6 km trať a každý pretekár počas piatich kôl mal dvakrát zastávku na strelnici, kde sa z laserových pušiek pálilo v polohe ležmo. „Decká“ zase zdolávali rôzne prekážky i pasovali sa s vypísanými športovými disciplínami. Tých starších čakala takisto streľba. „Štartovalo 17 dvojíc a 21 jednotlivcov. Aj týmto spôsobom chceme spropagovať činnosť nášho klubu a vtiahnuť do nej verejnosť,“ dodal Palguta.

Z VÝSLEDKOV

Dvojice – muži do 39 rokov: S. Dvorštiak (ŠK SKI Ružomberok), P. Laco (Ružomberské strely) 36:00, 2. Ľ. Palguta, Bartík (obaja ŠK SKI Ružomberok) 36:50, 3. Jarábek, Martoň (obaja OCR Ružomberok) 37:36, nad 40 rokov: 1. P. Hrnčiar (Ružomberok), M. Lauko (Liptovská Štiavnica) 40:02, ženy: 1. Ličková, E. Dvoštiaková (oba Ružomberok v pohybe) 51:49, mix: 1. Pudiš, A. Pudišová (Ružomberské strely) 46:59, nordic walking: 1. Greguš, Dančová (obaja NW Ružomberok) 52:41.

Jednotlivci – víťazi: do 5 rokov: J. Palguta (ŠK SKI Ružomberok) a Šidová (Štiavnička), do 10 rokov: D. Palguta (ŠK SKI Ružomberok) a Mikulová, do 14 rokov: Vrtílek a M. Jusková (Ružomberské strely).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia