Prvá zápasová próba: Ružomberok - Humenné 4:0

Prvá zápasová próba: Ružomberok - Humenné 4:0

Ján SvrčekŠport14.6.2024

V úvodnom prípravnom stretnutí, po štyroch dňoch prípravy, ružomberskí futbalisti v Turanoch zdolali štvrtý tím uplynulej sezóny II. ligy FC Humenné 4:0.

MFK Ružomberok – FC Humenné 4:0 (3:0)

Góly: 10. Tučný, 19. Kelemen, 32. Lavrinčík, 84. Gerec.

Ružomberok: Sokol – Mojžiš, Gabriel, Tučný, Halabrín, Lavrinčík, Krištof, Kelemen, Chrien, Hladík, Boďa. Striedali: Marek, Domonkos, Múdry, Luterán, Chobot, Gerec, Jendroľ, Jackuliak, Švehla, Malý.

Peter Tomko, asistent trénera Ružomberka: „Myslím si, že stretnutie splnilo svoj účel. Chceli sme, aby chalani po kondičnej príprave sa opäť dostali do zápasovej praxe. Videli sme prakticky všetkých hráčov, čo bol aj zámer. Bolo treba urobiť si tiež obraz o tých, čo sa nám vrátili z hosťovaní. Možno povedať, že všetci sú už dobre naladení smerom k sústredeniu, na ktoré v nedeľu odchádzame do Slovinka. Samozrejme, tam už, vzhľadom na súperov, budú naše zápasy o niečom inom. Hoci išlo v úvodzovkách iba o prípravu, vždy sa futbal hrá na víťazstvá. Takže, do zápasu mužstvom nastúpilo s tým, aby ho aj výsledkovo zvládlo. Nemožno povedať, či prvý polčas bol z našej strany lepší, no boli sme efektívnejší. Celé stretnutie chlapci mali pod kontrolou.“

Foto: Matej Šavol

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia