Prvé basketbalové pódiovky

Prvé basketbalové "pódiovky"

Ján SvrčekŠport29.5.2023

Prvé dve družstvá MBK Ružomberok (z piatich) počas uplynulého víkendu absolvovali záverečné turnaje vo formáte Final Six majstrovstiev Slovenska. Staršie minižiačky (U 12) v Šamoríne získali strieborné medaily, keď mali rovnakú bilanciu (4 víťazstvá – 1 prehra), ako nové šampiónky republiky Young Angels Košice. Vicemajster bol jediný, z ktorého družstva kompetentní vybrali až dve hráčky do All Starss, a to Adelu Kapláňovú a Barboru Dorkovú. Kapláňová si dokonca prevzala najvyššie individuálne ocenenie, a to MVP, čiže bola vyhlásená za najužitočnejšiu hráčka celého turnaja. Ďalšia Ružomberčanka Lilien Vyskočová sa zase stala najlepšou strelkyňou trestných hodov.

Anton Panis, tréner Ružomberka: „Som veľmi spokojný a hrdý na dievčatá, Tieto začínajúce basketbalistky vo svojej kategórii patria do absolútnej republikovej špičky. Veľmi som si želal, aby po skončení náročného podujatia, avšak s najspravodlivejším hracím systémom, niečo dievčatám ´cingalo´ na krku. A to sa aj stalo. V V zápase s Young Angels sme v poslednej štvrtine viedli aj o desať bodov, ale nevadí. Veď len štartujeme."

Na M SR žiačok (U 14) v Nitre ružomberský klub reprezentovala jeho „farma“ Orava BasCats. A veľmi dobre. Dievčatá sa domov vracali s bronzovými medailami. Napokon stačili k tomu dve len dve víťazstvá. „Baby“ však poriadne potrápili aj „zlatú“ a stopercentnú Ivanku pri Dunaji, no napokon prehrali o šesť bodov – 38:44. V top päťke mala Ruža Emu Koristovú.

Michal Porubčan, tréner Orava BasCats/Ružomberok: „Pre ´decká´ z Oravy to bol veľký zážitok a úplne nová skúsenosť. Veď ešte nikdy na takomto podujatí neštartovali. Verím, že to ich viac nakopne. Kmeňové družstvo doplnili štyri hráčky z ružomberského družstva U 15 trénerky Ivety Bielikovej, ktoré na šampionáte boli jednoznačne našimi nosnými hráčkami. Finálový turnaj bol mimoriadne vyrovnaný, keď každý mohol zdolať každého.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia