Prvé zápasové testy ružomberského fortunaligistu

Prvé zápasové testy ružomberského fortunaligistu

RedakciaŠport15.1.2019

Dnes (15. januára) futbalisti MFK Ružomberok otvorili aj zápasový program prípravy na jarnú časť Fortuna ligy. A hneď dvomi próbami.

Najprv Ruža zdolala účastníka našej tretej ligy MŠK Námestovo 11:0, keď štyrikrát sa do čierneho trafil Ismar Tandir a potom v pravej zimnej chumelici vyhrala nad FK Hodonín z tretej najvyššej českej súťaže 5:1.

Zápasové fakty

MFK Ružomberok – MŠK Námestovo 11:0 (6:0), Tandir 4, Gál-Andrezly, Madleňák a R. Kružliak po 2, Brenkus.

MFK: Čtvrtečka – Čurma (46. Kojnok), J. Maslo, Twardzik, Madleňák, Qose, Brenkus, Kostadinov, R. Kružliak, Gál-Andrezly, Tandir.

MFK Ružomberok – FK Hodonín 5:1 (2:1), Urdinov (z 11 m), Kunca, Jedinák, Gerec, Mustedanagič – Sasin.

MFK: Krajčírik - Jonec, D. Kružliak, Holub (46. V. Jedinák), Urdinov, Kochan, Takáč, Kunca, Mustedanagić, T. Bobček, Gerec.

David Holoubek, tréner Ružomberka: „Týmito zápasmi sme zavŕšili kondičný blok zimnej prípravy. Vedeli sme, že mužstvo bude mať za sebou veľa náročných a intenzívnych tréningov, preto sme si vybrali súperov z nižších súťaží. Nás zámer sa naplnil, chalani si dobre a schuti zahrali, hoci na ťažkom teréne, aj slušne kombinovali. Bola to pre nich taká malá odmena za doterajšiu odvedenú prácu. Čo sa týka zostáv, vychádzal som akurát z postov. Chcel som, aby čo najviac hráčov bolo v akcii a maximum ich odtiahlo celých deväťdesiat minút. Počas druhého zápasu napadlo asi desať-pätnásť centimetrov snehu, napriek tomu sme stretnutie proti Hodonínu zvládli. Chalanov bavilo behať, kombinovať. Pre mňa, príjemné prekvapenie.“

V sobotu si Ružomberok zmeria sily s mužstvom elitnej českej súťaže Sigmou Olomouc na jej ihrisku, so začiatkom o 13:00 hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia