Prvý blok Chessfestu 2019 bude patriť republikovej mladi

Prvý blok Chessfestu 2019 bude patriť republikovej mladi

RedakciaŠport23.5.2019

Od piatka do nedele sa v športovej hale Koniareň uskutoční prvá časť deviateho ružomberského šachového festivalu s názvom Chessfest 2019, ktorý sa koná pri príležitosti stého výročia tejto kráľovskej hry v centre dolného Liptova.

V piatok od 11:00 hod. odštartujú sedemkolové majstrovstvá Slovenska družstiev mladších žiakov v rapid šachu. V sobotu, takisto od jedenástej je na programe slovenský šampionát tiež v zrýchlenej hre jednotlivcov v štrnástich mládežníckych kategóriách. Nedeľa od desiatej hodiny, bude zase patriť súbojom o domáce tituly v kategórii družstiev staršieho žiactva.

Najväčšou a najhlavnejšou akciou sú sobotňajšie majstrovstvá republiky. Rátali sme, že počet decák sa vyšvihne cez číslo tristo, ale realita je ešte fantastickejšia. Je prihlásených 365 chlapcov a dievčat. Toľko ešte nikdy na takomto podujatí neštartovalo. Samozrejme z enormného záujmu máme obrovskú radosť. S vyše 180 šachovnicami zakryjeme celú basketbalovú halu,“ zvestoval nám s nadšením riaditeľ všetkých troch víkendových podnikov za 64 políčkami Marek Zelnický. „V kategórii mladšieho žiactva je prihlásených 25 päťčlenných družstiev a u starších žiakov tridsať,“ dodal hlavný hostiteľ a tiež predseda ružomberských šachistov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia