Prvý májový deň sa hrá finále LFZ  Likavka - Ľubeľa

Prvý májový deň sa hrá finále LFZ Likavka - Ľubeľa

RedakciaŠport30.4.2019

Premiérový ročník zimného turnaja o Pohár predsedu Liptovského futbalového zväzu (LFZ) vyvrcholí v stredu (1. mája) ma ihrisku 1. OFC Liptovské Sliače.

Vo finále, ktorého výkop je stanovený na 14:00 hod. sa stretnú prvé dva tímy šiestej ligy OŠK Likavka a TJ Partizán Ľubeľa. Pôvodne tento duel bol naplánovaný na 16., resp. 17. marca do Černovej, ale škrt spravilo počasie a následne neregulárny terén.

V semifinále Lisková po bezgólovej remíze zdolala Važec v jedenástkovom rozstrele 3:1 a Ľubeľa vyhrala nad Hrboltovou 2:0.

Hoci futbalisti spod hradu Likava majú v najvyššej liptovskej súťaži jedenásť bodov k dobru na Ľubeľu, ich kouč Branislav Ružička drží chlapcov pri zemi. „Je to finále pohára, teda jeden zápas a tak môže rozhodnúť aktuálna forma. Tiež dôležité bude, aby hráči zvládli stretnutie vo svojich hlavách. Preto nemožno hovoriť, že sme favoritmi, navyše Ľubeľa sa opiera o skúsený tím. Určite však chceme vyhrať pohár i ligovú súťaž. Stredajší zápas berieme maximálne vážne. Mali by sme nastúpiť v plnej sile, hoci pár chalanov má nejaké šrámy, no takýto duel si nikto nenechá ujsť,“ povedal pre náš portál B. Ružička.

Rovnako odhodlanie vládne aj v Partizáne Ľubeľa. „Je to päťdesiat na päťdesiat,“ vyhlásil o šanciach skúsený tréner Roman Vavrovič, ktorý v súčasnosti kormidluje futbalovú loď v Ľubeli. „Verím, že to bude dobrý a divácky zaujímavý futbal. Aj keď je sviatok, máme trochu problémy so zostavou, nie všetci hráči sa môžu uvolniť a prísť. Tento zápas nám padol zvlášť vhod, pretože v nedeľu mužstvo stálo, keďže Smrečany/Žiar k nám na majstrovské stretnutie nepricestovali. Dvojtýždňová pauza by nebola dlhá.“

Tréneri finalistov len privítali nový projekt LFZ. „Bol to fajn nápad, akurát niektoré organizačné veci ešte treba dotiahnuť. My by sme privítali, keby sa do súťaže zapojili aj mužstvá z vyšších súťaží, prinieslo by to oživenie,“ vyslovil svoj názor Ružička. „Veľa tréningových možností v zime nebolo, preto sme sa spoliehali hlavne na prípravné stretnutia. A pohárové nám padli vhod,“ pripojil Vavrovič.

Víťaz okrem putovného pohára, obdrží od zväzu aj finančnú odmenu 150 eur a od firmy Sportika poukážku na nákup dresov v hodnote 500 eur. Porazený finalista dostane si odnesie sto eur. Ide o pilotný turnaj a chceme z neho urobiť tradíciu,“ informoval nás predseda športovo-technickej komisie LFZ Jaroslav Dráb.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia