Prvý raz počas zápasu bude doma zavretý

Prvý raz počas zápasu bude doma zavretý

RedakciaŠport4.12.2020

Nie, ešte som sa v takejto situácii v živote neocitol. Nespomínam si, že by ma v minulosti nejaký problém nepustil na zápas.“ Takto reagoval tréner futbalistov MFK Ružomberok Ján Haspra na našu otázku, či v pozícii hlavného kouča dáke stretnutie bol nútený vynechať.

Päťdesiatjedenročnému Ružomberčanovi od pondelka píšu „áčka“ na štadióne pod Čebraťom. Haspra bol totiž v kontakte s pozitívne testovanou osobou na COVID-19 a tak, hoci jeho vzorka bola „čistá“, nastúpil domácu 10 – dňovú karanténu.

„Mám zapnutú ´telku´, pozerám futbalové zápasy, ale aj iné veci. Kopec dokumentárnych filmov, o histórii, architektúre a o všetkom možnom. Popritom veľa rozmýšľam, hlavne o sebe, no aj o celom svete,“ objasňoval Haspra pre náš portál aktuálne „zabíjanie“ času medzi stenami panelákového bytu.

Prvý tréner je však vkuse v kontakte so svojim asistentom Marekom Saparom. „Všetko spolu konzultujete, každý deň si voláme, ide o dlhé debaty. Spolu sme pripravovali mikrocyklus pred sobotňajším zápasom v Žiari nad Hronom i samotnú taktiku. Len mimochodom, Marek je už teraz výborný tréner a s veľkou perspektívou.“

Stretnutie proti Pohroniu bude šéf realizačného tímu MFK sledovať len doma na počítači. „Strašne prajem chlapcom, aby vyhrali, aj pre celkové rozpoloženie kabíny pred následným domácim duelom proti Dunajskej Strede. Takisto mne po troch bodoch sa oveľa lepšie bude znášať preventívna karanténa,“ doplnil Ján Haspra.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia