Prvý raz v tomto roku v Struhárovom tíme

Prvý raz v tomto roku v Struhárovom tíme

RedakciaŠport17.9.2022

V stretnutí 3. kola Slovnaft Cupu Makov – Ružomberok (0:2), v 23. min. prišiel na ihrisko Marek Zsigmund, keď v mužstve hostí nahradil Lichého. Bol to vôbec prvý Zsigmundov štart v drese Ruže od 2. októbra 2021, od fortunaligového duelu s Liptovským Mikuláš (4:1), v ktorom naskočil na pätnásť minút.

Ani ja som takú dlhú, skoro ročnú zápasovú pauzu nečakal,“ vyznal sa 25 – ročný stredopoliar. „Na začiatku to vypadalo na nejaké dve mesiace. Ale už je zbytočné plakať, nič s tým nespravím. Bolo to ohromne náročné obdobie, hlavne na psychiku. Teraz som šťastný, že som späť.“

Žigo nečakal, že na Kysuciach sa už v „polke“ prvého polčasu dostane na „plac“. „Moje striedanie urýchlil Filip Lichý, ktorý musel odstúpiť pre zranenie. Bol to však výborný pocit, znovu hrať za ´áčko´. Hoci, vzhľadom na terén, keď na ihrisku stála voda a tiež dosť bolo blata, to s futbalom nemalo veľa spoločné.“

Marek počas nedobrovoľnej a nepríjemnej výluky, neprešiel tortúrou viacerých boľačiek. O nekonečné „prázdniny“ sa postarala jedna noha, ľavá, konkrétne lýtko na nej. „Už, keď sa črtal návrat, vždy sa mi tam na tréningu niečo natrhlo, alebo natiahlo. ´Furt´ sa zranenie obnovovalo. Nevedeli sme prísť na to, čo mi robí zle,“ vravel ďalej odchovanec spod Čebraťa, ktorý zatiaľ v našej najvyššej futbalovej súťaži odohral 49 zápasov.

Je pravda, že po iných, aj vážnejších zraneniach sa športovci skôr vracujú k svojmu remeslu. Lenže svalové patálie si takisto vyžadujú na liečenie svoj čas a nevyhnutný odpočinok. „Futbal je krásny, ale prináša tiež nepríjemnosti. Zároveň však musím priznať, že táto prestávka mi aj dosť dala. Človek získa nové nadstavenie v hlave, v mnohých veciach nadhľad a viac sa zamýšľa nad tým, čo robil zle a ako sa tomu dá vyvarovať. Aj v detailoch musíte byť ešte väčší profesionál,“ dodal Marek Zsigmund.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia