Prvý raz vo Fortuna lige putoval predčasne pod sprchu

Prvý raz vo Fortuna lige putoval predčasne pod sprchu

RedakciaŠport28.2.2021

Časomer ukrajoval 76. min. sobotňajšieho fortunaligového duelu MFK Ružomberok – FK Senica (2:3), keď si Regáli, po páde v šestnástke hostí, pýtal pokutový. Hlavný arbiter Filip Glova neukázal na „biely bod“, ale nekompromisne domácemu útočníkovi za nepochopiteľný skrat vytasil žltú kartu. Keďže už bola druhá v poradí, vylúčený Ružombečan musel opustiť ihrisko.

Moje pocity? Také ako po prehratom stretnutí. Bol to pre nás dôležitý zápas, žiaľ, nezvládli sme ho, čo nás všetkých mrzí,“ uviedol v mixóne Martin Regáli.

Hráč, ktorý bol autorom druhého kontaktného gólu Liptákov v 73. min., práve vo finiši, keď sa „bitka“ mohla zlomiť, oslabil svoj tím. „Prvú žltú kartu mi rozhodca ukázal za rečnenie. Pánovi Glovovi som len povedal, aby brankár Senice rýchlejšie loptu rozohrával. K druhej žltej sa nechcem vyjadrovať. Určite som sa v takomto dôležitom zápase nemal dať vylúčiť. Veľmi ma to škrie,“ vravel 27 – ročný futbalista, ktorý sa v aktuálnej sezóne vo Fortuna lige siedmy raz trafil „do čierneho“ a pripojil: „Do zápasu sme nevstúpili zle, no keď prehrávate 0:2, je to veľmi nepríjemné. Ani vtedy nám hlavy nepadli, no škoda, že sme výsledok nedokázali otočiť. Musíme v našej hre niečo zmeniť a začať získavať body.“

K Regálimu sa po stretnutí vyjadril aj domáci tréner Ján Haspra. „Martin je náš kľúčový hráč. Ide o vynikajúceho futbalistu a stále verím v jeho schopnosti. Bohužiaľ, emočne je trochu nesprávne nastavený. Počas zápasu sa neraz venuje veciam, ktoré by ho nemali trápiť. Má sa sústrediť vyložene na hru. Oslabil mužstvo vlastnou chybou a v najnevhodnejšej chvíli,“ skonštatoval šéf realizačného tímu spod Čebraťa.

Pre prešovského rodáka to bol 98. štart v našej elitnej súťaži, avšak prvý s predčasným koncom kvôli červenej karte.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia