Prvý ružomberský gólový nástrel M. Chobota

Prvý ružomberský gólový nástrel M. Chobota

Ján SvrčekŠport14.1.2024

Vo včerajšom úvodnom prípravnom zápase tejto zimy futbalisti MFK Ružomberok vyhrali nad účastníkom II. ligy FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 2:1, keď ich do vedenia v 5. min. dostal Chobot.

"Áno, bol to môj prvý gól v Ružomberku," pritakal Marián Chobot, ktorý pod Čebrať prišiel vlani v lete z ViOn - u Zlaté Moravce. "Hneď na začiatku roka som si otvoril strelecký účet. Hoci išlo len o prípravu, som veľmi rád. Dúfam, že aj týmto sa nakopem a nejakým spôsobom rozbehnem."

V 30. min. 24 - ročný stredopoliar mohol vedenie MFK poistiť. "Bola to príležitosť, lenže vôbec som nečakal, že lopta sa ku mne dostane. Neodkopol ju ani obranca a mne trafila ´stojnú´ nohu, zbadal som ju až v poslednej sekunde," vysvetľoval Chobot.

Pohronie, hoci je o súťaž nižšie, bolo prvoligistovi veľmi zdatným súperom. "Myslím si, že hostia boli na tom kombinačne lepšie ako my, čo treba uznať. Avšak, hlavne v prvom polčase, dostávali sa len po našu šestnástku. Dobre sa bránilo. V tejto časti stretnutia sme si vypracovali viaceré celkom slušné situácie vpredu i šance. Treba ich ale doviesť do konca. Hra nebola ešte podľa predstáv. V novom systéme sa aj hľadáme, spoznávame," uviedol k prvej zápasovej próbe Chobot.

V jesennej časti si hráč na novej adrese pripísal 15 prvoligových štartov a v nich nazbieral 613 minút. "Nie som sklamaný z takéhoto vyťaženia, vďačný som bol za každú príležitosť, hoci ich bolo menej. Beriem to pozitívne. Stále mám na čom pracovať. Netajím, mojou ambíciou je zabojovať o základnú zostavu. Na jar sa chcem čo najviac dostať do zápasov, tým aj získať väčšiu hernú prax. To je také moje prianie," dodal Marián Chobot.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia