R. Stašová po deviatich týždňoch znovu hrala

R. Stašová po deviatich týždňoch znovu hrala

RedakciaŠport24.2.2021

Po vynútenej pauze kvôli operácii ľavej achilovky, ktorá trvala 59 dní (od 13. decembra 2020), sa Radka Stašová vrátila do zápasového režimu. Bolo to v sobotu (20. februára) v extraligovom dueli v Košiciach v súboji s Young Angels (72:67).

„Samozrejme, potešilo ma, že som späť, ale ešte to zďaleka nie je ono. Hlavne čo sa týka fyzičky, sily a tiež rýchlostnej stránky. Zranená noha ma ešte limituje, takisto rozsah pohybov. Určite pár týždňov potrvá, kým sa budem cítiť, ako predtým. Takže nemôžem povedať, že som si zápas dáko extra užila, som však rada, že zase hrám. Najdôležitejšie bolo zvládnuť stretnutie bez zranenia,“ rozprávala 23 – ročná rozohrávačka MBK Ružomberok.

Nemožno povedať, že Stašová na východe republiky len nakukla do zápasu. Naopak odtiahla veľmi slušnú porciu, vyše dvadsaťšesť minút. „Ten časový úsek bol úplne nečakaný. Vynútili si to však aj okolnosti. Vôbec s nami necestovala zranená Viktória Havranová a sedem minút pred koncom zápasu sa vyfaulovala Mima Praženicová, takže zostali sme len tri obvodové hráčky. Tréner sa ma pýtal, či vydržím až do samého záveru. Cítila som, že dá sa to zvládnuť.“

Ružomberčanky v 22. min. viedli nad „anjelkami“ už o osemnásť bodov a mali ich takmer „na lopate“. Potom však súperkám dovolili ešte stretnutie zauzliť. „V Košiciach sa nikdy nehrá ľahko. Mám na mysli prostredie, silu súpera i rozhodcov. Napriek tomu výraznejší, už skoro rozhodujúci náskok, sme si mali udržať. Vlastnými chybami sme dovolili Košičankám sa priblížiť. Určite svoje urobil aj fakt, že stretnutiu predchádzala trojtýždňová extraligová pauza a nehovoriac už o mojom výpadku. Sú však veci v obrane i v útoku, týkajúce sa hernej disciplíny, ktoré je nutné stále dodržiavať,“ pripojila Radka Stašová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia