Radikálny obrat na liskovskej adrese

Radikálny obrat na liskovskej adrese

RedakciaŠport12.1.2022

V súťažnom ročníku 2020/2021, ktorý bol oficiálne uzatvorený po polovici kôl, patrilo futbalistom OŠK Lisková v šiestej lige 12. miesto so ziskom desiatich bodov. V aktuálnej sezóne sa mužstvo nachádza na úplne inom póle tabuľky, keď je štvrté s 24 – bodovým kapitálom (7 víťazstiev – 1 remíza – 5 prehier).

Nemožno hovoriť ani o najmenšom sklamaní, sme na vlne veľkej spokojnosti. Sezónou kráčame tak, ako sme si povedali, postupnými krokmi a napĺňaním našich zámerov na tréningoch i v zápasoch. Chlapci sa snažia robiť to, čo od nich chceme. Dôležitý bol aj 6 – bodový finiš. V závere jesene sa mi páčilo, že hráči sa snažili o jednoduchý, ale účelný futbal. Aj tu platí, že v jednoduchosti je krása,“ rozhovoril sa tréner mužstva Rudolf Grom.

Za povšimnutie stojí, že Liskovci dokázali získať aj skalpy súperov z čela tabuľky. Jesenného lídra Liptovskú Teplú zdolali 5:1 a druhú Ľubeľu, dokonca na jej ihrisku, 3:2. „Netvrdím, že išlo o naše najlepšie zápasy, ale chalani presne dodržali to, čo sme si povedali v kabíne. Podarilo sa nám potrestať chyby súperov a premenili sme svoje šance. Inokedy hráči majú kopec, aj tutových príležitostí, lenže mnohé zostávajú nevyužité,“ pokračoval Grom.

Päťkrát OŠK vyšiel bodovo naprázdno – v Liptovskej Kokave (1:2), s Černovou (0:4), v Ludrovej (0:1), v Dúbrave (2:3) a so Smrečanmi (1:3). „Samozrejme, všetky prehry nemuseli byť, každú sme si však rozobrali. Išlo aj o zápasy, keď chlapci mali hru vo svojich rukách, lenže vyskytli sa individuálne chyby, za ktoré mužstvo kruto platilo.“

OŠK má vo svojom strede aj najlepšieho strelca súťaže, 14 – gólového, ešte len 18 – ročného dorastenca Patrika Kubalu. „Je to usilovný chlapec, ktorý má nos na góly. Tiež si vie strelu pripraviť, dobre zakončiť a je silný i v hre hlavou. Ja stále však tvrdím, že bez ďalších desiatich hráčov na ihrisku, by z nikoho nebol kanonier,“ podotkol liskovský tréner.

Na druhú Lubeľu OŠK stráca päť bodov a na tretiu Družbu Smrečany/Žiar len dva. „Dopredu nechcem nič hovoriť. V prvom rade si želám, aby sme všetci boli zdraví. Opäť prioritou sa stane najbližší zápas. Ak budeme pokračovať v nastúpenom trende, môžeme sa v tabuľke posunúť aj vyššie,“ dodal Rudolf Grom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia