Radka Stašová je po operácii achilovky

Radka Stašová je po operácii achilovky

RedakciaŠport19.12.2020

V piatok, tesne pred pol šiestou večer, rozohrávačka MBK Ružomberok Radka Stašová prichádzala do Koniarne o barlách, a tak zdolať pár „schodíkov“ jej museli pomôcť kolegyne z kabíny.

Dlhšie ma kvárili problémy s ľavou achilovkou. Bolo zrejmé, že noha už nebude v poriadku bez operačného zákroku. Avšak stále som žila v tom, že bude stačiť ho postúpiť po skončení sezóny. Avšak, pri poslednej kontrole u lekára Jozefa Almásiho v Dunajskej Strede, mi bolo jednoznačne povedané, že nie je čas otáľať a achilovku treba zreparovať čo najskôr,“ vysvetľovala 23 – ročná slovenská reprezentantka.

Ako znela diagnóza?

„Išlo o natrhnutie a zistili mi aj nejaký výrastok. Dokonca už hrozilo, že šľacha môže prasknúť, a tomu som sa samozrejme chcela vyhnúť. Podobný zákrok mi už v minulosti robili na pravej nohe. Ani ľavá v tom čase nebola stopercentne v poriadku, no človek si myslel, že vydrží.“

Išlo o spontánne rozhodnutie ísť pod nôž, alebo zobrali ste si dáky čas na rozmyslenie?

„Nebolo nad čím váhať. Stačilo, že mi pán doktor vysvetlil všetky argumenty pre a proti. To bolo v pondelok, keď som do Dunajskej Stredy zaniesla výsledok magnetickej rezonancie.“

Aký je predpokladaný čas liečenia?

„Malo by ísť o sedem-osem týždňov, čiže vo februári by som sa už mohla vrátiť na ihrisko.“

Len čo my vieme, že okrem Achillovej šľachy na pravej nohe, vám robili aj plastiku krížneho väzu v kolene, že vlani v zápase Európskeho pohára FIBA proti tureckému Hatayu Büyükşehir Belediye vás zase zradil lakeť a takisto nasledovala dlhšia stopka. Ktorá je to už vaša vynútená zdravotná pauza?

„To už ani nerátam, je toho už strašne veľa.“

Určite ďalší záber dostala i vaša psychika, čo vy na to?

„Trošku áno. Človek sa však z toho musí dostať.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia