Radosť z najcenenejších juniorských metálov

Radosť z najcenenejších juniorských metálov

Ján SvrčekŠport9.6.2024

MBK Ružomberok dnes (9. júna) získal aj republikový titul v kategórii junioriek. Družstvo pod vedením trénera Michala Porubčana bravúrne zvládlo aj tretí zápas na majstrovstvách Slovenska v tejto vekovej kategórii na košickej palubovke, keď vyhralo nad Starou Turou 72:43.

Nové majsterky republiky parádne zápas otvorili. Kurz udala trojkovým košom Štefančová a potom MBK (do 6. min.) potiahol 11 – bodovú šnúru. O chvíľu neskôr Ružombečanky viedli 16:2 a 17:2. „Pred posledným zápasom, ešte nič nebolo vyhraté. Veď stačila nejaká nekoncentrovanosť a súperky by to mohli využiť. Stará Turá takisto malo vo svojom strede štyri extraligové hráčky. Avšak dievčatá aj k poslednému stretnutiu pristúpili veľmi dobre a na palubovke dominovali,“ uviedol M. Porubčan.

Zlato na „Slovenku“ je vždy cenné a v „devätnástke“ má vysoký punc. „Juniorky sú najbližšie k ženám. Preto každý takýto výsledok si treba vážiť. Favoritkami finálového turnaja boli Košice, ale dobre sme sa na tento víkend pripravili. Výkony, čo dievčatá predvádzali, boli fakt výborné,“ doložil Michal Porubčan, pre ktorého to bol na ružomberskej basketbalovej adrese na poste trénera, či asistenta, už pätnásty celoštátny „kov“.

Čo sa týka individuálnych ocenení, Ružomberčanka Mária Štefančová sa stala MVP turnaja, čiže najužitočnejšou hráčkou a spolu so svojimi klubovými kolegyňami Danicou Ďuratnou a Alexandrou Remenárovou patrila aj do All Stars „A“ majstrovstiev. V „béčku“ All Stars si z hráčok MBK ocenenie prevzala Dominika Dorková.

MBK Ružomberok – MBK Stará Turá 72:43 (36:23)

Body MBK: Ďuratná 17, Remenárová 15, N. Oravcová 14, Michaličková 6, Štefančová 5, D. Dorková 4, Borovská 3, Jarinová 2. Štvrtiny: 19:8, 17:15, 16:11, 20:9.

Foto: Young Angels Košice

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia