Radosť z parádnej európskej vlny

Radosť z parádnej európskej vlny

RedakciaŠport5.11.2021

Včera poobede sa ružomberské basketbalistky vrátili z belgického Liége, kde v 4. kole J skupiny Európskeho pohára FIBA „vypálili rybník“ tímu Panthers – 80:55. Dnes o desiatej sa už dievčatá stretli na tréningu vo svojej Koniarni.

Samozrejme, radosť je obrovská. Ťažko povedať, či sme takýto zápas čakali. Po predchádzajúcom víťazstve v Madride (55:51) sme si verili, že máme na Liége,“ dala sa počuť Miroslava Praženicová, ktorej v Belgicku padlo 20 bodov, pričom zvlášť za povšimnutie stojí, že z piatich pokusov s trojkovým statusom sa ujali štyri, teda osemdesiat percent. „V podstate celý zápas sme mali pod kontrolou, súperky sme vôbec nepustili do hry, čo bolo zvlášť dôležité. Dali sme si pozor aj na začiatok. Náš výkon bol konzistentný. Asi takýto bol aj plán.“

Celý tím na východe Belgicka šliapal ako jeden dobre namazaný stroj. Hráčky vytiahli skvelé individuálne výkony. Veľký deň, azda najväčší v aktuálnej sezóne, mala kapitánka MBK Radka Stašová. „Každá z nás nechala na ihrisku všetko a každej hráčke aj zápas vyšiel,“ hrdo vyhlásila 14 – bodová, aj s dvomi trefami „spoza oblúka", rozohrávačka Ruže. „Pred stretnutím sme si povedali, že či budeme hore, alebo dole, treba stále makať a za žiadnych okolností nič nevypustiť. Pri desaťbodovom náskoku snažiť sa natiahnuť rozdiel na dvadsať bodov, potom zase niečo pridať. Každý ´bodík´ so zreteľom na ďalšiu fázu súťaže, môže byť pre nás dôležitý.“

Pohľad na tabuľku našej skupiny (1. Lyon 7 b., 2. Ružomberok 7), pred poslednými dvomi duelmi, navyše na vlastnej palubovke (24. novembra s ASVEL Lyon a 1. decembra s Movistarom Estudiantes Madrid), je cez optiku slovenského majstra, určite veľmi pekný a spájaný s reálnou postupovou nádejou. „Tri víťazstvá zo štyroch zápasov, to asi nikto nečakal. Je to super bilancia. Verím, že ešte aspoň jedna výhra sa nám podarí uchmatnúť,“ dodala Radka Stašová.

Zajtra (6. novembra) ružomberské "kočky" preladia z európskej vlny na domácu extraligovú, keď o 17. hod. privítajú ŠKP 08 Banská Bystrica.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia