Raková bude novou ružomberskou podkošovou tvárou

Raková bude novou ružomberskou podkošovou tvárou

RedakciaŠport5.6.2019

V sezóne 2019/2020 jednou z nových akvizícií basketbalovej Ruže bude 25 – ročná, 190 cm vysoká Michaela Raková.

Hráčka, ktorá prvé krôčiky pod deravými košmi robila doma v Ivanke pri Dunaji a na vážnu basketbalovú stopu vykročila v Šamoríne, má za sebou päťročnú misiu v zahraničí. Po šamorínskej sezóne 2013/2014 sa vydala do USA a študovala psychológiu na Univerzite of San Francisco. „Keď som bola v druhom ročníku, vyhrali sme našu konferenciu, čo bol obrovský úspech a vo štvrtom som zase bola líderkou celej súťaže v doskoku,“ pochválila sa nová posila MBK Ružomberok.

Uplynulú sezónu Raková strávila v družstve najvyššej talianskej súťaže žien Meccanica Nova Vigarano, kde z 24 zápasov odohrala dvadsaťdva. Nastrieľala 181 bodov a doskočila 171 lôpt.

Po piatich rokoch v zahraničí som sa už chcela vrátiť na Slovensko. Veľmi zaujímavá ružomberská ponuka prišla ešte v závere uplynulej sezóny. Určite pri rozhodovaní zavážil aj štart družstva v Európskom pohári FIBA, na čo sa veľmi teším,“ povedala hráčka k príchodu do centra dolného Liptova.

Kouč aktuálneho slovenského majstra Juraj Suja Rakovú dobre pozná ešte z čias, keď trénoval ŠBK Šamorín. „Michaelu sledujem od štrnástich rokov. Je to talentovaná basketbalista s výborným doskokom, ale zároveň schopná prejsť aj do rýchleho protiútoku,“ uviedol kormidelník ružomberských žien.

Pod Sujom, ktorý sa vo februára stal tiež lodivodom národného tímu žien Raková aj momentálne „zarezáva“ v Koniarni, kde prebieha už druhý týždeň prípravný blok slovenských basketbalistiek. „Bolo to veľmi milé prekvapenie, že som dostala pozvánku do reprezentácie, vôbec som s tým nerátala,“ priznala niekdajšia členka slovenských výberov do 16 a 18 rokov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia