Rázny rez a malo by byť po patáliách

Rázny rez a malo by byť po patáliách

RedakciaŠport8.5.2020

Ružomberský futbalista Marek Zsigmund vo štvrtok (7. mája) vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline podstúpil operáciu „športového pruhu“.

Áno, už to mám za sebou,“ potvrdil nám dnes dopoludnia v telefonickom rozhovore stredopoliar Ruže tichším hlasom, čo hneď aj vysvetlil: „Som ešte veľmi unavený.“

V pondelok sme „Žiga“ zazreli na „umelke“ pod Čebraťom, keď mužstvo trénera Ján Haspru otváralo skupinový tréningový proces. Práve vtedy sa hráč dozvedel presný termín zákroku, ktorý pandémia koronavírusu posunula o nejaké týždne neskôr oproti pôvodne uvažovanému termínu. „Bola to moja druhá operácia v živote, ale prvá, ktorá súvisela s futbalom. Nevravím, že som mal strach, lenže rešpekt z nej určite bol. Zároveň som sa tešil, že už to budem mať za sebou a moje zdravotné patálie konečne skončia. Neviem ani ako dlho laparoskopický zákrok trval, robili ma o jedenástej a prebral som sa o dákej štvrtej-piatej,“ vysvetľoval odchovanec ružomberskej „koženej“.

Napriek bolestiam, ktoré sa ozývali čoraz intenzívnejšie, Zsigmund odtiahol doterajší jarný program vo Fortuna lige, aby pomohol svojmu tímu dostať sa do hornej „šestky“. Už ale dobre vedel, že žiadnymi konzervatívnymi metódami sa jeho stav nezlepší. „Konečne budem zase úplne fit a bez liekov. Žiadne bolesti mi nebudú stáť v ceste a budeme môcť plnohodnotne hrávať. Veď už som ani nevedel, aký je to pocit, keď človek je stopercentne zdravý a nič ho netrápi.“

Do domáceho liečenia by ružomberského hráča mali prepustiť zajtra (9. mája). „Uvažovalo sa, že už dnes z nemocnice odídem, ale som slabučký, tak to lekári posunuli o deň. Momentálne čakám, kedy mi už dovolia sa konečne najesť. Dva dni nemal som nič v ústach, iba čaj. Aspoň niečo zhodím, veď trochu to chcelo aj schudnúť. No teraz si budem musieť dávať ´bacha´ na váhu, keďže mesiac ma čaká absolútny pokoj. Až potom, po zákroku tohto typu, môže človek začať pomaly s tréningami,“ uzavrel Zsigmund, ktorý 20. apríla dovŕšil 23 rokov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia