RBL aj počas koronakrízy pokračuje

RBL aj počas koronakrízy pokračuje

RedakciaŠport2.11.2020

Súťaž O najlepšieho bežca Liptova pod kuratelou Olympijského klubu Liptova, ktorá napísala 35. dielov v rade, už dávnejšie kvôli koronavírusu prerušila svoju kontinuitu a tohtoročnú kapitolu zrušila. Rovnako umieráčik visel aj nad 3. ročníkom Ružomberskej bežeckej ligy. „Hnusoba“ COVID-19 „pustila“ z doterajších siedmich naplánovaných, len dve podujatia, aj to v náhradných termínoch – Bežecké kritérium na ZŠ Zarevúca a Večerný beh.

Škoda, by bolo sezónu nedotiahnuť do úspešného konca a tak zobrať záujemcom motiváciu i emóciu súťaživosti. Zvažovali sme, ako ďalej, napokon sme sa rozhodli pre virtuálne preteky. V propozíciách máme presne vypísané trasy pre jednotlivé kategórie. V ponuke je šesť pretekov, aby sme sa dostali na pôvodnú ´osmičku´. Práve teraz sme náš ojedinelý projekt aj spustili,“ povedal pre náš portál Ľuboslav Palguta z Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe, ktoré tróni v záhlaví RBL.

Palguta spolu s najväčším znalcom tamojšieho bežeckého prostredia Tomášom Gazdariconm, „vykolíkovali“ po šesť trajektórií v dvoch kategóriách - „A“ a „B“. Je potrebné, aby pretekár sa na štarte a v cieli vždy odfotil a v „áčku“ aj zmeral čas. V propozíciách RBL bežci nájdu obrázky všetkých štartov a cieľov, na ktorých sú označené miesta, kde sa stláčajú stopky. Fotky a dosiahnutý čas, spolu s menom, dátumom narodenia a príslušnosťou, je potrebné vždy poslať emailom na adresu ruzomberokvpohybe@gmail.com.

Vypísané trasy pre individuálne štarty

A“ (od najmladšieho žiactva až po mužov, ženy, veteránov a „hobíkov“) : Hrabovo (údolná stanica kabinkovej lanovky) – Málinô Brdo 4 km, Hrabovo (parkovisko) – Vlkolínske lúky 4 km, Kuskova vila – Čebrať 3 km, Pod Kalváriou – Kalvária 3 km, Biely Potok – Vlkolínec 4 km, Fitnes centrum California – senník 3 km.

B“ (detské kategórie): Korytnička – Gejdák 1 km, Likavka – Mních 0,5 km, Biely Potok (kostol) – Skala nad kostolom 1 km, Pod Kalváriou – Kalvária 0,5 km, Koliba u dobrého pastiera – Čutkovo 1 km, Fitnes centrum California – les 1 km.

Na tratiach „A“ sa poradie určí na základe dosiahnutých časov a podľa toho budú pretekárom pridelené body. Pri „béčku“ ukrojenie každej trate znamená zisk jedného bodu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia