RBL pokračuje v piatok Večerným behom

RBL pokračuje v piatok Večerným behom

RedakciaŠport22.5.2019

Na piatok (24. mája) organizátori z občianskeho združenia Ružomberok v pohybe pripravujú 2. ročník Večerného behu. Ten má zároveň punc 2. kola Ružomberskej bežeckej ligy (RBL).

Keďže premiérová kapitola sa stretla až s nečakanou odozvou, v jednotlivých kategóriách sme narátali 245 pretekárov, nebol dôvod nepokračovať. Ak aspoň trochu vyjde počasie, očakávame minimálne rovnakú účasť. Ružomberok si určite zaslúži mať jeden klasický mestský beh. To bola aj moja prvotná myšlienka,“ povedal pre náš portál zakladateľ a riaditeľ tohto „dostaveníčka“ v maratónkach Ľubomír Kubáň.

Lanský formát zostáva zachovaný, akurát došlo k posunu jednotlivých štartov na neskorší čas. Detský a žiacky program sa začne odvíjať od 18:00 hod. O 19:30 hod. sa na 3450 m vydajú dorastenci, dorastenky, juniori, juniorky, muži od 60 do 69 a nad 70 rokov, ženy od 50 do 59 a nad 60 rokov vedno s „hobíkmi“.

Hlavný štartovný výstrel zaznie o 20:30 hod., keď na 6900 m (dva okruhy po 3450 m) vybehnú aktéri v troch mužských a v dvoch ženských kategóriách. „Nie je to jednoduché ´kolečko´, hneď na úvod po päťsto metroch čaká aktérov prvý stupák, asi v dvoch tretinách zase náročný výbeh po schodoch, ktorý zvykne bežca rozhodiť, vyviesť z tempa i vystreliť mu tep a za tým ešte nasleduje krátky úsek do kopca,“ podotkol k trati jej autor Tomáš Gazdarica.

Pred rokom u mužov triumfoval Roman Vajs z Banskej Bystrice za 24:41,99 min. a medzi ženami Veronika Ľašová Krupiny časom 29:31,13 min.

Ambíciou Ľ. Kubáňa je po lanskej vydarenej ouvertúre, posunúť sympatický atletický „podnik“, ktorý je vypísaný pre všetky vekové kategórie, ešte vyššie. Centrom bežeckého diania bude Park Štefana Nikolaja Hýroša. Prezentácia pretekárov sa začína o 17:00 hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia