RBL v nedeľu pokračuje na tartanovom ovále ZŠ Zarevúca

RBL v nedeľu pokračuje na tartanovom ovále ZŠ Zarevúca

RedakciaŠport10.9.2021

Občianske združenie Ružomberok v pohybe na zajtra (12. septembra) pripravilo bežecké kritérium II na Základnej škole Zarevúca.

Oproti prvému podujatiu s rovnakým názvom, ktoré sa konalo 22. augusta, v ponuke nastali zmeny. Všetky kategórie od mladšieho žiactva až po veteránov a veteránky, vrátane „hobíkov“, pobežia na tartanovom ovále päť kôl (1,12 km). Avšak okrem toho, že si zmerajú sily so svojimi rovesníkmi, ďalšou motiváciou bude postup do spoločného finále. V ňom si „fleky“ u mužov a chlapcov vybojuje pätnásť bežcov podľa dosiahnutých časov a u žien a dievčat najlepšia desiatka. Obdobný formát, sa už na tamojšom tartane uskutočnil vlani, pri 3. ročníku klasického kritéria. Vtedy v „absolútke“ triumfoval Roland Hric z Liptovského Mikuláša. Novinkou je samostatná ženská „vyraďovačka“.

Úvodný štart detí organizátori naplánovali na 16:00 hod. a od 16:45 hod. sa začne odvíjať bežecký film na 5 kôl. Žensko-dievčenské finále príde na rad o 18:15 hod. (9 kôl – 2,25 km) a mužské o 18:30 hod. (14 kôl – 3,15 km). Tu sa už bude súťažiť vyraďovacím systémom, od druhého kola vždy vypadne posledný bežec. Na záver si to medzi sebou rozdajú prví dvaja. U kategórií detí až po najmladšie žiactvo všetko zostáva ako pri kritériu I.

Na pretekoch, ktoré majú punc 3. kola Ružomberskej bežeckej ligy (RBL), budú tiež oficiálne vyhlásené výsledky tohto projektu za rok 2020.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia