RBL v novej edícii s ôsmimi dostaveníčkami

RBL v novej edícii s ôsmimi "dostaveníčkami"

RedakciaŠport26.2.2020

Už je známy kalendár „zastávok“ Ružomberskej bežeckej ligy (RBL) 2020. Tretí diel bude mať osem podujatí, pričom z doterajšej „desiatky“ vypadli dva „podniky“ kros Vrcholom Sidorova a Hrabovský triatlon, no ten, keďže nešlo o rýdzo bežecké preteky, sa tentoraz uskutoční ako sólo akcia 2. augusta 2020.

V detských kategóriách, na jednotlivých podujatiach nebudeme vyhlasovať poradie, ani merať časy, no všetkých, čo dobehnú, bude v cieli čakať nejaké prekvapenie. Chceme, aby sa ´decká´ tešili, že si prišli zabehnúť a neboli pod stresom, ako skončia. Každému chlapcovi a dievčaťu sa pri dobehnutí do cieľa, pripíše do tabuľky jeden bod. Na záverečnom vyhodnotení ten, kto získa 7 – 8 bodov, obdrží zlatú medailu, za päť a šesť štartov striebornú a pri troch alebo štyroch bronzovú,“ informoval Ľuboslav Palguta, šéf občianskeho združenia Ružomberok v pohybe, ktoré riadi a zastrešuje RBL, o aktuálnych novinkách.

Keďže poklesol počet kôl, vo všetkých ostatných kategóriách (od najmladšieho žiactva) sa do celkového súčtu pretekárovi bude zaratávať nie sedem, ale šesť najlepších umiestnení. „Bežec musí absolvovať minimálne štyri štarty, kým doteraz to boli tri, aby bol celkove klasifikovaný,“ podotkol Palguta.

K jednej generálnej zmene došlo aj čo sa týka štartovného. „Jeho výška je v kompetencii jednotlivých organizátorov, no dohodli sme sa, že účastníci od 60 rokov a vyššie, nebudú nič platiť,“ pripojil Palguta.

Nový ročník ružomberskej dlhodobej súťaže v maratónkach opäť otvorí Beh ku krížu v Černovej, ktorému v „termínovke“ patrí 18. apríl. Oficiálne vyhlásenie výsledkov za rok 2019 je naplánované na 16. mája v rámci Bežeckého kritéria na Základnej škole Zarevúca.

Program RBK 2020 - 18. apríla: Beh ku krížu (4. roč.) - Černová, 16. mája: Bežecké kritérium (3. roč.) ZŠ Zarevúca, 22. mája: Večerný beh – Park Š. N. Hýroša, 23. augusta: Belanská pätnástka (45. roč.) - Biely Potok, 13. júna: City run Mondi SCP, 11. októbra: Beh na Málinné (5. roč.) - Hrabovo, Málinô Brdo, 18. októbra: Beh okolo Sidorova (17. roč.) – hotel Áčko. 26. decembra: Liptovský Štefanský beh (5. roč.) - Ružomberok, štart pred KD A. Hlinku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia