Regáli bral nielen výsledok, ale tiež predvedený výkon

Regáli bral nielen výsledok, ale tiež predvedený výkon

RedakciaŠport25.4.2021

Ružomberský útočník Martin Regáli sa v stretnutí proti Seredi (2:1) posunul na kótu deviatich „trief do čierneho“ v aktuálnej fortunaligovej sezóne. Hlásateľ mu „priznal“ aj desiaty gól, avšak rozhodcovia do zápisu uviedli ako autora chorvátskeho legionára v mužstve ŠKF Jureškina. Aj záznam potvrdil, že išlo o „vlastenca“. „Dalibor Takáč poslal pred bránu veľmi dobrý center, no sám neviem, či sa ma lopta pri výskoku dotkla, alebo nie. Tiež je možné, že ju niektorý seredský hráč tečoval. To je však jedno, hlavne, že sa vyhralo a máme ďalšie tri dôležité body v boji o záchranu,“ rozprával v mix zóne Regáli.

Zakončovateľ Hasprovej družiny nezakrýval celkove len príjemné pocity. „Vyhral lepší tím, myslím si, že môžeme byť spokojní nielen s výsledkom, ale aj s hrou. Do zápasu sa vstúpilo správnym krokom, boli sme aktívnejší, súpera napádali a chlapci si pýtali loptu. Dokázali sme si taktiež pripraviť šance. Aj naše nastavenie na zápas bolo optimálne. Kým predchádzajúce dve víťazstvá (v Senici a Pohroním zhodne 1:0, pozn. aut.) boli skôr odmakané, teraz to aj herne vyzeralo celkom slušne. V závere sme si, po kontaktnom góle Serede, trochu skomplikovali situáciu, no veril som, že už tie ´minútky´ zvládneme. Veď počas celého stretnutia sme súpera dáko do šancí nepúšťali. Sme len radi, že sa nám začalo výsledkovo dariť,“ pripojil Regáli.

Aj exružomberčan Miloš Lačný, ktorý momentálne oblieka dres ŠKF, priznal, že uspel lepší tím. „Som sklamaný. Na Ružomberok sme sa pripravili, žiaľ, absolútne sme neboli nebezpeční. Súper dal dva góly, my sme ešte zareagovali, lenže na nejaký reparát nezostal čas. Vpredu som to mal veľmi ťažké. Nechcem svoje mužstvo kritizovať, no mal som dojem, akoby sme mali o hráča menej. A nad tým sa treba zamyslieť. Ružomberok si ´bodíky´ zaslúžil,“ uviedol 33 – ročný Lačný, ktorý za liptovský kolektív v minulosti odohral 121 „majstrákov“.

Počas ružomberskej éry Lačný v najvyššej súťaži nastrieľal súperom 44 gólov, no pod Čebraťom ako hosť ešte neskóroval. „Nepodarilo sa mi to ani so Slovanom, ani so Žilinou a to isté platí i o Seredi,“ podotkol 33 – ročný „hroťák“, ktorý práve v centre dolného Liptova otvoril si bránu do vrcholového futbalu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia