Regionálny futbalový zväz hotuje letný pohár

Regionálny futbalový zväz hotuje letný pohár

RedakciaŠport30.5.2020

Bola to posledná októbrová nedeľa minulého roka, keď sa ľudia mohli vybrať na dedinský futbal, na zápasy súťaží Liptovského futbalového zväzu (LFZ). Po vypuknutí pandémie koronavírusu sa ukázalo, že záverečné jesenné kolo v šiestej, v siedmej a ôsmej lige bolo aj celkove posledné. LFZ totiž všetky súťaže ukončil a anuloval.

Momentálne už znovu ožívajú futbalové ihriská aj v obciach Liptova, keď kluby rozbiehajú tréningy. LFZ v tomto čase prichádza s plánom zorganizovať letný turnaj pre „dospelácke“ mužstva, samozrejme v prípade, že dôjde k ďalšiemu uvoľňovaniu opatrení a „zelenú“ dostanú tiež súťažné športové podujatia.

Týmto projektom chceme vyjsť klubom v ústrety, aby v rámci prípravy mali možnosť odohrať dostatočný počet zápasov a sami by si nemuseli naháňať súperov,“ rozhovoril sa predseda LFZ Igor Repa. „Hoci prioritou nebudú výsledky, chceme urobiť nejakého´pavúka´, podobného ako v stolnom tenise. Ten bude brať na zreteľ tiež regionálnu príslušnosť. Našim zámerom je, aby mužstvá z horného a dolného Liptova hrali spolu kvôli minimálizácii nákladov na cestovanie. Ak sa nám to podarí, každý účastník by mohol odohrať päť stretnutí. Aj celky, ktoré v 1. kole prehrajú, budú v súťaži pokračovať v dolnom ´pavúku´ o konečné umiestnenie. Kluby sa môžu prihlásiť do 3. júna.“

So štartom novej sezóny sa uvažuje 2. augusta, viac „známych“ by malo byť po konferencii LFZ, ktorá sa chystá na 3. júla do Liptovského Mikuláša. „Výročné rokovanie spojíme tiež so žrebom všetkých našich súťaží. Tu je uzávierka prihlášok 23. júna,“ objasnil I. Repa.

Hoci súťažný ročník 2019/2020 výkonný výbor LFZ „zatvoril“ už v marci, nechal žiť svoj zimný pohár, kde zostal neodohratý akurát finálový duel medzi Černovou a Lubeľou. „Chceme, aby sa finále uskutočnilo koncom júna na ihrisku v Liskovej. Ľudia teraz budú hladní po futbale, aj preto finálovému stretnutiu sme pripravení dať veľmi dôstojný, až slávnostný charakter,“ dodal prvý muž liptovskej „koženej“.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia