Rekordné zábery T. Tišťana v Katare

Rekordné zábery T. Tišťana v Katare

Ján SvrčekŠport12.2.2024

Včera, v úvodný deň bazénových súťaží na majstrovstvách sveta v plaveckých športoch v katarskej Dauhe sa Ružomberčan Tibor Tišťan tešil z dvoch slovenských rekordov. V rozplavbách na 50 m motýlik časom 23,65 sekundy o tri stotiny zlepšil svoje doterajšie republikové maximum a bol tiež členom reprezentačného kvarteta, ktoré sa zaslúžilo o slovenský rekord v štafete na 4 x 100 m voľný spôsob (3:24,70 min), ktorý znamenal celkove 17. miesto.

"Je to paráda," konštatoval z Dauhy Marek Langšádl, ružomberský tréner Tišťana. "Lepší vstup do šampionátu sme si nemohli ani želať. Takisto Tibor bol spokojný, zo svojho výkonu mal príjemný pocit. Aj vzhľadom na veľmi krátku prípravu, je to skvelá správa."

Členovi Plaveckého oddielu Ružomberok v celkovom poradí v 67 - člennom štartovnom poli patrila 23. priečka, keď od postupu do semifinále ho delilo trinásť stotín sekundy. "Dáko hlbšie sme sa nad semifinále nezamýšľala, dôraz bol kladený na maximálnu koncentráciu a výkon v rozplavbe," pripojil k "motýliku" M. Langšádl.

Nášmu reprezentantovi sa darilo aj v krauliarskej štafete. "Tibor dal ´stovku´ za 50,82 sek., čo je jeho nový ´osobák´. Keďže plával ako prvý, jeho čas sa dostane aj to oficiálnych tabuliek," vravel ďalej tréner P0 Ružomberok.

V piatok (16. februára) Tišťana čaká druhý individuálny štart, a to na 100 m motýlik. "Ešte to nie je isté, no Tibor by mal plávať aj v stredu v mixovej štafetovej ´polohovke´. Tiež 100 m ´motýla´. Bola by to dobrá generálka pred piatkom," dodal z Kataru Marek Langšádl.

Foto: Marek Langšádl, facebook slovak.swimming

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia