Repre program aj malým vyslobodením pre Ružu

"Repre" program aj malým vyslobodením pre Ružu

RedakciaŠport8.10.2020

Asociačná prestávka na jeden víkend stopla našu najvyššiu futbalovú súťaž. Ružomberských futbalistov najbližší „majstrák“ čaká 17. októbra, keď vycestujú do Žiliny.

Táto pauza nám prišla veľmi vhod, využijeme ju aj na to, aby sa niektorí chalani dali úplne zdravotne do poriadku. Nemožno tvrdiť, že maródka v tíme je veľká, ale ani bagatelizovať, že je malá,“ rozhovoril sa tréner fortunaligistu spod Čebraťa Ján Haspra.

Ruža, po dvoch dňoch voľna, od utorka „zarezáva“ v dvojfázovom režime. V kabíne momentálne chýbajú reprezentanti do 21 rokov brankár Ivan Krajčírik a útočník Ladislav Almási a tiež stredopoliar Tihomir Kostadinov, ktorého si na zraz povolal kouč reprezentačného mužstva Severného Macedónska. Pod skromnejšiu účasť na spoločných tréningoch sa podpisuje tiež zdravotný stav niektorých hráčov. Fit nie sú Alexander Mojžiš, Peter Ďungel, Timotej Múdry, Marek Zsigmund či Tomáš Bobček.

V pláne nemáme žiadny prípravný zápas, ani dáke spestrenie. V súčasnej dobe, keď všetci bojujeme s pandémiou koronavírusu, nemožno vymýšľať. Zdržiavame sa len na štadióne a sem – tam vybehneme na nejaké ihrisko v okolí. Tento týždeň znovu, ako cez každú fortunaligovú prestávku, oživujeme takisto kondíciu a silu. Nuž a potom hráči nabehnú na bežný predzápasový program,“ pokračoval kormidelník A mužstva MFK Ružomberok.

Elitná futbalová súťaž má za sebou deväť kôl, no ešte pred pár dňami jej vážne hrozila výluka. „Je perfektné, že sa hrá, hoci bez divákov. No nekričme hop, ešte sme nič nepreskočili,“ pripojil Haspra.

Dnes je v Nitre na programe zápas kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov Slovensko - Azerbajdžan. Ako reálne sa javí, že tréner nášho výberu Jaroslav Kentoš dá pod Zoborom dôveru i Almásimu, ktorý v poslednom čase v ružomberskom drese sa dostal do veľmi dobre formy.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia