Reprezentačné povinnosti ružomberskej futbalovej mlade

Reprezentačné povinnosti ružomberskej futbalovej mlade

RedakciaŠport15.3.2023

Počas najbližšieho asociačného termínu viacerí mladí futbalisti a jedna "kočka" z MFK Ružomberok dostali pozvania na reprezentačné zrazy.

V nominácii trénera nášho národného tímu do 21 rokov Jaroslava Kentoša na tri prípravné stretnutia v Turecku, proti Slovinsku, Bulharsku a Severnému Macedónsku sú brankár Tomáš Frühwald a obranca Alexander Selecký.

So slovenskou „dvadsiatkou“ na Maltu, na dve zápasové próby vycestuje útočník Adrián Macejko. V nominácii je aj ďalší kmeňový hráč Ruže, momentálne hosťujúci v Dolnom Kubíne Jakub Luka.

„Devätnástku“ aj s brankárom Dominikom Ťapajom a Viktorom Úradníkom čakajú v Írsku tri stretnutia 2. kola kvalifikácie majstrovstiev Európy, kde nastúpia proti domácim rovesníkom, Grécku a Estónsku.

Výber SR do 18 rokov bude mať kontrolny zraz v Šamoríne, na ktorý dostali pozvanie Giuliano Antonio Marek a Kevin Švehla.

Družstvo dievčat WU 17, aj s ružomberskou brankárkou Erikou Zjarovou, odíde do Slovinsku na zápasy 2. kola kvalifikácie majstrovstiev Európy. Tu postupne vyzve Švajčiarsko, domácu reprezentáciu a Slovinsko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia