Reprezentačné príležitosti ružomberských mládežníkov

Reprezentačné príležitosti ružomberských mládežníkov

RedakciaŠport25.8.2021

Nielen mužskú futbalovú reprezentáciu čakajú v najbližších dňoch zápasy (tri kvalifikačné duely o postup na majstrovstvá sveta 2022), no rovnako v akcii budú tiež mládežnícke „nároďáky“, do ktorých pozvánky dostali aj hráči MFK Ružomberok.

Brankár ružomberského A mužstva Ivan Krajčírik bol nominovaný na prvé dve kvalifikačné stretnutia Slovenska do 21 rokov, a to 3. septembra s Litvou (v Nitre) a 7. septembra v Severnom Írsku (v Lurgane). V realizačnom tíme Slovenska bude i lekár futbalovej Ruže František Rigo.

Devätnástka“ aj s ružomberským obrancom Jakubom Lukom sa v nedeľu stretne v Bratislave a odtiaľ vycestuje na tri prípravné previerky do Slovinska – 2. septembra so Saudskou Arábiou, 4. septembra s Francúzskom a 7. septembra so Severným Macedónskom.

Do „osemnástky“ spod Čebraťa dostali nominačné listy Viktor Úradník a Michal Dušan Záhradník. Družstvo bude štartovať na Memoriáli Václava Ježka, kde absolvuje tri zápasy – 1. septembra proti Nemecku, 3. septembra proti Česku (oba v Hlubokej nad Vltavou) a 5. septembra s Rakúskom (v Prachaticiach).

Reprezentačný tím do 17 rokov mal (aj s Ružomberčanom Jurajom Košútom) už v nedeľu zraz v Bratislave. Zajtra (26. augusta) slovenské družstvo odohrá prvý zápas na Bannikovovovom memoriáli v Kyjeve proti Uzbekistanu. Vo štvrtok (27.8.) chlapci nastúpia proti Turecku a v sobotu (29.8.) si zmerajú sily s Gruzínskom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia