Republiková bilancia J. Holubčíka: jedno zlato, dvakrát bronz

Republiková bilancia J. Holubčíka: jedno zlato, dvakrát bronz

RedakciaŠport8.5.2023

Na víkendových majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise starších žiakov v Bratislave sa hráčovi ŠKST Ružomberok Jakubovi Holubčíkovi trikrát na krku zaligotala medaila.

Slovenský kadetský reprezentant, ktorému v republikovom rebríčku patri tretia priečka, získal titul v chlapčenskej štvorhre spolu s Martinom Markom (STK Lokomotíva Košice) a bronz v „singli“ a v zmiešanej štvorhre s Emmou Molnárovou (STC ŠKST Bratislava).

Novým šampiónom v dvojhre u chlapcov sa stal Damián Flóro (ŠK Para Hlohovec), prvý hráč slovenského rankingu v tejto kategórii, ktorý už dosiahol aj viaceré významné výsledky na medzinárodných súťažiach. V semifinále Flóro vyradil práve Holubčíka. „Damián je u nás najlepší. Tým netvrdím, že sa ho nedá pri troche šťastia zdolať, no je to nesmierne ťažké. Zobral som mu jeden set, lenže nehral som optimálne. Nebol to však vôbec jednoznačný duel,“ vravel J. Holubčík a prešiel ku štvorhrám: „S Martinom Markom už dlhšie spolu hrávame, rozumieme si a cieľ bol postup do finále, no určite sa nečakalo, že tam budeme tak suverénni. V mixe sme s Emou Molnárovou v semifinále nemali na najvyššie nasadený pár Damián Flóro a Carolina Korf. Ani žreb nám dáko neprial.“

Holubčíka tento mesiac čaká ešte jeden republikový šampionát, a to 20. a 21. mája dorastu, tiež v Bratislave.

Z výsledkov: dvojhra – semifinále: Flóro (ŠK Para TT Hlohovec) – Holubčík (ŠKST Ružomberok) 4:1, štvorhra – semifinále: Ódor (STK Devínska Nová Ves), Polák (MSK Čadca) – Holubčík, Marko (STK Lokomotíva Košice) 0:3, finále: Flóro, Kokavec (ŠK ŠOG Nitra) – Holubčík, Marko 0:3, zmiešaná štvorhra – semifinále: Flóro, Korf (KST Drive Trenčianske Jastrabie), Holubčík, Molnárová (STC ŠKST Bratislava) 3:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia