Republiková veteránska bodovačka v stolnom tenise

Republiková veteránska "bodovačka" v stolnom tenise

RedakciaŠport9.5.2022

V sobotu a v nedeľu (7. a 8. mája) sa v hale ŠKST Ružomberok konal 3. tohtoročný celoslovenský bodovací turnaj v stolnom tenise veteránov, pričom muži nad 80 rokov a ženy boli v herni ŠKST Baničné. „Zišlo sa 119 mužov a žien, čo je u nás taká štandardná a veľmi pekná účasť. V nedeľu sme mali až 78 hráčov a hráčok,“ informoval hlavný rozhodca a čestný prezident poriadajúceho klubu Marián Bystričan. „Ako jediní z organizátorov veteránskych podujatí používame nový program Slovenského zväzu stolného tenisu na riadenie turnajov, ktorý online sprístupňuje výsledky na internete, vrátane fotogalérie,“ pripojil M. Bystričan.

Jedno prvenstvo zostalo doma, zásluhou Jozefa Pilarčíka, ktorý ovládol najmladšiu mužskú kategóriu. „Hoci sa mi podarilo vyhrať aj prvý turnaj v Bošanoch, nemôžem povedať, či som rátal s prvenstvom. Štartovná listina ma síce pasovala do roly favorita, lenže to sú len papierové predpoklady, rozhoduje aktuálna formu a neraz aj kúsok šťastia,“ rozhovoril sa víťaz do 49 rokov, ktorý v rozhodujúcom dueli zdolal Bratislavčana Andreja Liptáka po päťsetovej bitke. „Finále bolo mimoriadne vyrovnané, s Liptákom sme približne na rovnakej výkonnostnej úrovni. V poslednom sete to vyzeralo všelijako, otáčal som veľmi nepriaznivý stav, pričom súper mal aj dve mečbaly. Takže, samozrejme, vládnu len príjemné pocity,“ doplnil Pilarčík.

Medzi štyridsiatnikmi na 3. mieste skončil Ján Milan (ŠKST Baničné) a takisto do semifinále sa medzi mužmi od 65 do 69 rokov prebojoval domáci hráč Ľubomír Tužinský.

Z výsledkov: muži 40 – 49 rokov – semifinále: J. Milan (ŠKST Baničné) – Pilarčík (ŠKST Ružomberok) 0:3, Lipták (STO Spoje Bratislava) – Š. Hatala (TJ Máj Černová) 3:0, finále: Lipták – Pilarčík 2:3, 50 – 59 rokov – finále: Mazúch (Lokomotíva Košice) – Kolář (STO Veľké Úľany) 3:2, 60 – 64 rokov – finále: Karolčík (ŠKST Liptovský Mikuláš) – Vaverka (STO Valča) 0:3, 65 – 69 rokov – semifinále: Tužinský (ŠKST Ružomberok) – Polák (STK Strekov) 2:3, finále: Láni (MSTK VTJ Martin) – Polák 3:1, 70 – 74 rokov – finále: Buczacki (MSTK Tvrdošín) – Obermayer (ŠK Ister Bratislava) 2:3, 75 – 79 rokov – finále: Melko (Medokýš Martin) – Valárik (STO Valča) 1:3, nad 80 rokov – finále: Hlubina (Slovan Považská Bystrica) – Jaško (Martin) 3:2, ženy 40 – 59 rokov: 1. Daubnerová (OŠK Slovenský Grob), 2. Marčeková (KST ZŠ Turčianske Teplice), nad 60 rokov – finále: Volková (KST ZŠ Turčianske Teplice) – Szellová (Bratislava) 2:3.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia