Republikové skialpinistické stretko na Málinom Brde

Republikové skialpinistické "stretko" na Málinom Brde

RedakciaŠport4.2.2022

Zajtra (5. februára) sa v ružomberskom skiparku uskutoční 11. ročník večerných skialpinistických pretekov Malinô Brdo Skialp Challenge.

"Obľúbené podujatie, ktoré je 4. kolom Slovenského pohára, po lanskej vynútenej pauze kvôli vtedy platným vládnym protipandemickým opatreniam, je pripravené v starom už zaužívanom formáte. Pretekárov podľa kategórií čaká jeden alebo dva okruhy. Trať začína výšľapom na Málinô Brdo, potom nasleduje krátky výstup na mačkách a zjazd do Hrabova, k údolnej stanici kabinkovej lanovky,“ informoval člen organizačného výboru a veliteľ tratí Tomáš Gazdarica.

Spoločný štart v Hrabove je naplánovaný na 16:30 hod. Organizátori z Malinô SkiAlp Team – u vypísali 13 kategórii, pričom dve približne 9000 m kolá, s prevýšením 800 m, absolvujú muži, ženy, veteráni a veteránky.

„Na čísle 89 štartujúcich sme ukončili registráciu kvôli platným nariadeniam,“ pripojil T. Gazdarica. Všetko nasvedčuje tomu, že na štarte bude takmer kompletná slovenská skialpinistická špička. Naposledy, v roku 2020, absolútnym víťazom sa stal Jakub Šiarnik (SK Žiarska dolina), ktorý nechýba medzi prihlásenými.

Novinkou je, že hneď po skončení príslušnej kategórie, budú v priestore cieľa vyhlásené výsledky a ocenení prví traja, teda bez zaužívaného spoločného ceremoniálu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia