Republikový šampión M. Bača s ružomberským hokejovým poterom

Republikový šampión M. Bača s ružomberským hokejovým poterom

Ján SvrčekŠport24.6.2024

Ružomberská hokejová mlaď dnes (24. júna) na svojom zimnom štadióne privítala majstra republiky Mateja Baču, ktorý titul získal s mužstvom HK Nitra.

Keďže jednu sezónu 2010/2011 som hrával za ružomberský dorast a predtým ešte aj za starších žiakov a stále mám veľmi dobrý vzťah s tamojšími trénermi, sám som ponúkol besedu a autogramiádu s ´deckami´, Navyše Pohár Vladimíra Dzurillu bol pár dní na Liptove, a tak bola možnosť s ním prísť,“ objasňoval 28 – ročný obranca pozadie svojej návštevy. „Hoci od mojich mládežníckych sezón ubehlo veľa rokov, ružomberský „zimák“ dobre poznám. Chodili sme sem aj s Liptovským Mikulášom trénovať, či odohrať nejaké prípravné stretnutia, keď náš štadión prechádzal rekonštrukciou.“

Veru, bolo to milé gesto a zážitok i povzbudenie pre prítomných členov MHK Ružomberok. Siahnuť si na Dzurillov pohár, to nie je bežná vec.

Nitra v uplynulej sezóne dokázala to, čo sa ešte nikomu nepodarilo. Po základnej časti extraligy bola ôsma a na konci súťaže zlatá, keď v play-off zdolala všetkých favoritov a finále proti Spišskej Novej Vsi ovládla v najkratšom čase. „Bolo to niečo úžasné, radosť neopísateľná. Počas svojej kariéry som ešte dačo také nezažil. Nikto to neočakával, no my sme verili vo svoju kvalitu,“ oprášil spomienku (zatiaľ) na vrchol svojej hokejovej dráhy M. Bača.

Foto: Peter Matejka

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia